ÖĞRENCİLER GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNİ GEZDİ

Tepebaşı Belediyesi okullardan gelen talep üzerine, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşılamak amacıyla teknik geziler düzenliyor.

Güncel Hit: 248 / Yorum: 0 / 17 Aralık 2016 16:27
ÖĞRENCİLER GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNİ GEZDİ
-A +A

Okullardan gelen talepler doğrultusunda Tepebaşı Belediyesi tarafından geri dönüşüm tesisine düzenlenen teknik geziler, geri dönüşüm bilinci oluşturulması konusunda öğrencilere büyük katkı sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi’nin ambalaj atıklarının toplatılması işini yürüten, lisanslı 'Akka Geri Dönüşüm Tesisi'ne yapılan ziyaretlerde öğrenciler, ambalaj atığı toplama ve ayırma firmasını gezerek, toplanan ambalaj atıklarının tesise girişinden, ham madde olarak kullanılıncaya kadar hangi aşamalardan geçtiği, ekonomiye ne kadar katkı sağladığı hakkında bilgi alıyor. Ekim ve kasım aylarında beş ilkokuldan 330 öğrenci toplama ayırma tesisini ziyaret ederek, teknik bilgi edindi.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, doğal kaynakların verimli kullanılması ve geleceğin duyarlı bireylerinin oluşmasının, geri kazanım bilincinin erken yaşlarda kazandırılması ile mümkün olduğuna vurgu yaparak, bu konudaki duyarlılıkları için öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini ilettiler. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti