Öldüren kavşak

‘Ölüm kavşağı’ olarak nitelendirilen 71 Evler Kavşağı’nda yaşanan ve can kaybına neden olan kazalar bir türlü önlenemiyor. Kavşakta gerekli önlem alınmaması ise vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Güncel Hit: 383 / Yorum: 0 / 17 Mayıs 2017 23:59
Öldüren kavşak
-A +A


Ölümlü trafik kazalarıyla gündeme gelen ve geçtiğimiz şubat ayında kapatılan 71 Evler Kavşağı, can almaya devam ediyor. En son geçtiğimiz Pazar günü yaşanan kazada 3 kişi hayatını kaybetti. 2016’nın Şubat ayında 4 kişinin ise sonu olmuştu. Önceki yıllarda yaşanan ölümlü kazalar sonrası, kavşak kapatılarak önlem (!) alınmıştı. Ancak alınan önlem kazaları engellemedi. 
Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından kavşağa üst geçit yapılacağı, bunun için de yıl içerisinde ihaleye çıkılacağı belirtilmişti. Üst geçitle birlikte kavşak yakınında yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin yan toplayıcı yolların da bu proje kapsamında inşa edileceği belirtilmişti. Ancak geçtiğimiz gün AK Parti Milletvekili Harun Karacan,Şehir Hastanesi’nin girişi ve 71 Evler Mahallesine giriş için yapılacak kavşak çalışmalarını kendi kullandığı iş makinesi ile başlattı. Üst geçit için ise herhangi bir çalışma söz konusu olmadı.
Ölüm kavşağında ölümle sonuçlanan çok sayıdaki kaza vatandaşları da isyan ettirdi. Soruna bir çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, “Bu kavşağa bir düzenleme yapmak için illa ki birilerinin ölmesi mi lazım” şeklinde tepki gösterdi. Vatandaşlar, kavşakta yeni kazaların meydana gelmemesi için bölgede önlem alınmasını ve yeni bir yapılanmaya gidilmesini istedi. ESRA ÜNLÜ
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti