ONLARDA GETiRSiNLER

Muhabirimiz Güray Ateş’e Kültür geziler hakkında açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği bu etkinliklerden memnuniyetini dile getirdi.

Güncel Hit: 227 / Yorum: 0 / 20 Aralık 2016 23:59
ONLARDA GETiRSiNLER
-A +A

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “Eleştirmek değil, iş yapmak gerekiyor. Onlarda getirsinler. Belediye Başkanı iş yapıyor, çalışıyor. Sadece Eskişehir’i değil Ankara’yı da Eskişehirlilere gösteriyor. Çanakkale’yi de Eskişehirlilere götürüyor. Dolayısıyla Eskişehirlilerin bu şehirleri tanıma şansı oluyor. Bir Belediye Başkanının bunu yapması son derece doğaldır. Başarılı buluyorum” dedi.
Tepebaşı Belediyesi Kültür Turları 30’uncu haftasını Ankara’ya düzenlenen gezi ile gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nden 43 kadın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. CHP’nin üç Eskişehir milletvekili de ziyaret hazır bulundu. Sonhaber Gazetesi’ne geziler hakkında konuşan Kılıçdaroğlu Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği gezilerden memnuniyetini dile getirdi. Ülkenin son derece kritik bir dönemden geçtiğine vurgu yapan CHP Lideri Eskişehirlilere de büyük görevler düştüğünü belirterek Sonhaber Gazetesi aracılığıyla mesaj gönderdi. Kılıçdaroğlu “Demokrasiye ve ülke rejimine sahip çıkacağız” dedi. Eskişehir’i demokrasiye koşulsuz sahip çıkan bir kent olarak gördüğünü belirten CHP Lideri, “Eğer demokrasiyi güçlendirirsek, eğer savunursak hepimiz barış içinde yaşamış oluruz. Fakat demokrasiyi köreltir, çürütürsek bunun faturasını hep birlikte öderiz. Eskişehir’in bu bağlamda parlementer sisteme sahip çıkacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.  Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nden Nil Elmas Esen Kılıçdaroğlu’na “Benim bir ufak istirhamım daha var” diyerek “Ahmet Ataç Başkanımız sayesinde Tepebaşı Belediyesi’nin bize sunduğu tüm imkanlarda faydalanıyoruz ama Eskişehir’in bazı bölgelerine bu hizmetler gitmiyor. Bunu da en iyi Ahmet Ataç başkanımızın yapacağını düşünüyoruz. Bu yüzden Başkanımızı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz” dedi. Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın araya girerek, “Ben öğretmedim Genel Başkanım” demesi ise gülüşmelere neden oldu.  Genel Başkan Kılıçdaroğlu da Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’in gerçekten olağanüstü bir çaba harcadığını belirterek şunları söyledi: “Eskişehir’i bir dünya markası haline getirdi. Şöyle bir Bursa’ya bakıyorum 1970’li yıllarda adı yeşil Bursa’ydı. Bugün Bursa beton Bursa. Eskişehir çorak bir yerdi. Şimdi Eskişehir Ankara ve İstanbul arasında müthiş bir şehir. Sosyal yaşantısı da aynı şekilde çok güzel. Gençlerin özellikle ağırlıkta olduğu büyük emek harcanmış çok güzel bir şehir. Bu emeği de tabi ki takdir etmek lazım. Bu güzelliğin Eskişehir kırsalına da yayılması lazım. Bizim belediyelerin olduğu yerler de belediye başkanlarımız gerekli çalışmaları yapıyor.”  Eskişehir’in demokrasiye koşulsuz sahip çıkan bir kent olduğunu belirten CHP Lideri, “Eğer demokrasiyi güçlendirirsek, eğer savunursak hepimiz barış içinde yaşamış oluruz. Fakat demokrasiyi köreltir, çürütürsek bunun faturasını hep birlikte öderiz. Eskişehir’in bu bağlamda parlamenter sisteme sahip çıkacağına yürekten inanıyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, Büyükerşen’in Eskişehir’i dünya markası yaptığını söyledi.  
HABER GÜRAY ATEŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti