PARALI YÖNETİM LAZIM!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Eskişehirspor’un gidişatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü, “10 milyonu masaya koyacak ve göreve başlayacak yeni yönetim oluşturulması lazım” dedi.

Spor Hit: 320 / Yorum: 0 / 3 Temmuz 2017 18:39
PARALI YÖNETİM LAZIM!
-A +A

“Ankara’daydım katılamadım”
Sözlerine geçtiğimiz hafta yapılan Genel Kurul ile başlayan Ünlü, “Geçtiğimiz cumartesi günü Eskişehirspor’un genel kurulu yapıldı. Ben Ankara’da il başkanların toplantısı olduğu için bu kongreye katılamadım. Ama genel kurulu basından takip ettim. Anladığım kadarıyla genel kurulda hamaset nutuklarından atılan başka bir şey olmamış, çözüm anlamında bir gelişme sağlanmamış ve sadece yuvarlak sözlerle gündem geçiştirilmiştir” dedi.
 
“Yaptık ve yapacağız”
“Eskişehirspor bu şehrin en önemli markasıdır” diyen Ünlü, “Benim içinde Eskişehirspor’un yeri çok farklıdır. Kendim 5 yıl Eskişehirspor’da yöneticilik yaptım. İl başkanlığı dönemimde de Eskişehirspor’un petrol tahsisi ve gelir yaratılması konusunda faydamız oldu. Eskişehirspor’un her zaman iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yaptık ve yapacağız.
Eskişehirspor’u net çözümler üreterek bu durumdan kurtarmamız gerekiyor” diye konuştu.
 
“Yönetime ihtiyaç var”
Güçlü bir yönetime ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Dündar Ünlü, “Öncelikle Eskişehirspor’un elini taşına altına koyacak ve 10 milyon kaynak üretecek bir yönetime ihtiyacı var. Yönetim yapmak için yönetim yapılması doğru değildir. Eskişehirspor’un bir mayaya ihtiyacı vardır. 10 milyonu masaya koyacak ve göreve başlayacak yeni yönetim oluşturulması lazım” ifadelerini kullandı.
 
“Bu işten kurtulamazsınız”
Belediyelere seslenen Ünlü, “Tepebaşı Belediyesi’ne işçi ücretlerini Odunpazarı Belediyesi’ne iaşe giderlerini vererek bu dev bütçeli belediyeler böyle ufak tefek kıytırık sorumluluklarla bu işten kurtulamazlar. Böyle bir dünya yok. Eskişehirspor’un işçi ücreti giderleri 75 bin liradır. Şehirde her hangi birisine söylersiniz bunu öder. Yeni oluşacak yönetim 10 milyon lirasını ortaya koyacak” dedi.
 
“Herkes destek verecek”
Ünlü, “Tepebaşı Belediyesi 5 milyon, Odunpazarı Belediyesi 5 milyon, Büyükşehir Belediyesi ise 10 milyon lirayı masaya koyacak. İki buçuk milyon lira veya 5 milyon Sanayi ve Ticaret Odaları koyacak. Alt belediyelerimiz onlarda gerekli bütçeyi ortaya koyacak devamında ise biz hükümet olarak Eskişehirspor’a gerekli desteği yapıyoruz. Biz gerekli desteği de yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
“Kaçamaklarla sıyrılamazlar”
“Biz Eskişehirspor’a yapılan yatırımları hep samimi olarak yaptık” diyen Ünlü, “Bakın 150 milyon liralık stadyum oluşturuldu. Eski stadyumun yeri de şehre bırakıldı. Bu Türkiye’de bir ilktir. Eskişehirspor’a yapılan yatırımları sürdüreceğiz. Şimdi orada deniyor ki bütçemiz karayolları kadar. Biz belediyeyiz kaynak aktaramayız diyorlar. Belediyeler kaçamaklıklarla bu işten sıyırması doğru değildir” ifadelerini kullandı.
 
 
“Devreye girmiştik”
Ünlü, “Büyükşehir Belediyesi oradan arsa alacağız imardan geçecek gibi sözler… İmardan geçmesi tamamen AK Parti meclis üyelerinin elindedir. İmar düzenlenmesi yapılacaksa bunu biz yapacağız. Saka’larda yaptığımız gibi yapacağız. Sakalar ile sözleşme imzalanacağı zaman Büyükşehir Belediyesi bu işten vazgeçtik dedi. Biz yine devreye girdik ve Eskişehirspor’a yapılması gereken katkıyı yaptık” dedi.
 
“Topu taca atmaktır”
Ünlü, “Orayı çıkıp samimiyet nutukları atmak, iaşe gideriydi yok personel maaşıydı vırtı vızık herkesin sıradan yapacağı işlerle belediyeler bu işten sıyrılamaz. Yerel de iktidar CHP’li belediyelerdir. Sorumluluk öncelikle onlardadır. Bir hamle görelim artık. 35-50 milyonu Eskişehirspor’a iktidar bulsun demek topu tamamen taca atmaktır. Bu takım hepimizin takımıdır. Bu işi bizim üzerimize atıp sıyrılamazlar” diye konuştu.
 
“Ortada para yok pul yok”
“Yönetim kurulma aşamasında ise önce maya lazım” diyen Ünlü, “Hiç kimse ortada para yok pul yok sözde yönetim oluşturmakla bu iş olmaz. Önce talip olan arkadaşlar ortaya çıkacaklar. Talip olanlar vardır. Hiç kimse boş boş konuşarak bu süreci sabote etmesin. Ben bugün buradan net çağrı yapıyor ve rakamı da veriyorum. Herkes üzerine düşeni yapsın.
Öncelikle Eskişehirspor’a birisi talip olması lazım” şeklinde konuştu.
 
“Es Es’i seven yok demektir”
Ünlü, “Eskişehir’de herkes Eskişehirspor’u konuşuyor. Masa altında konuşmakla olmaz. Eskişehirspor’u lafta sevmekle olmaz. Eğer bu kulüp seviliyor ve Süper Lig’e çıkması arzu ediliyorsa herkes sorumluluğu alacak. Bu iş iktidar partisinin üzerine kalıyorsa demek ki bu şehirde Eskişehirspor’u seven kimse yok demektir. Önümüzde zaman var ve talip olacak arkadaşlar vardır bekliyorum” ifadelerini kullandı.
 
“Kazım Bey demek ki formül biliyor”
Dündar Ünlü, “Kazım Kurt ne dedi. ‘ Her kurum 1 milyon ortaya koysa, 100 milyon eder’ dedi. Bu kurumlar 1 milyonu nasıl veriyorsa belediyede verir. Kazım bey demek ki bir formülü biliyor o formülle bu parayı versin. Bunun yolu vardır. Gaziantep’te ya da başka şehirde belediyeler bir formül bulup yardım ediyor. Bizim belediyeler her lüzumsuz işe kaynak buldukları halde Eskişehirspor’da kaçınmalarını samimi bulmuyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti