PARTİ DEĞİL MEMLEKET MESELESİ

CHP Milletvekili Gaye Usluer, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında gündeme ve anayasa değişikliğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Usluer, hayır demenin parti değil, memleket meselesi olduğunu söyledi.

Güncel Hit: 254 / Yorum: 0 / 2 Şubat 2017 23:59
PARTİ DEĞİL MEMLEKET MESELESİ
-A +A

    
Gaye Usluer, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının katıldığı toplantıda, ilk olarak Meclis’te yaptığı çalışmalara dair kısa bir görüntülü sunum yapan Usluer, referandumda hayır demenin bir parti meselesi değil, memleket meselesi olduğunu ifade etti.
AÇIKLAMAK İSTEMİYORLAR
Usluer, “Bizlerin önüne ülkenin geleceğini etkileyecek bir referandum koyuyorlar fakat bunun içeriğini halka açıklamak istemiyorlar. Evet, mi? Hayır mı? diyorlar. Sonuç ne olursa olsun eğer milli iradeye güveniliyorsa gerçekten, milletten bunu saklamaları asıl niyetlerini ortaya çıkartıyor. Madem Türkiye’nin geleceği için olmazsa olmaz, önümüzdeki tek engel madem bu neden bütün topluma anlatmıyorsunuz? Olması gereken bu değil mi? Demek ki dert başka. Hayır diyenler tamamen net, asla değiştirmeyecekler oylarını. Kararsız olanlar evet demeyi planlayanlar. Onların ciddi bir kısmı kararsız. Bu tavırlarında çok haklılar. Niye? Çünkü milletvekillerinin bile içeriğini bilmediği bir anayasayı halk nasıl bilsin. Onara neye evet dediklerini söylemek gerek. Hayır oyu kullanacaklarını açıklayanlara çok ciddi bir baskı uygulanıyor. Suç işlemiş muamelesi yapılıyor” dedi.
HANGİ İSTİKRARDAN BAHSEDİYORLAR
İstikrar kelimesinin hükümetin şimdiye dek kullandığı en önemli argüman olduğunu belirten Usluer, “Sizler de biliyorsunuz hükümet yıllardır koalisyon şöyle kötü koalisyon böyle kötü deyip tek başına iktidarını istikrar söylemine dayayıp sürdürdü. 2001 krizini hatırlayın. O zaman bile dolar bu kadar artmamıştı. Hangi istikrardan bahsediyorlar? Bütün koalisyonların yapamadığını tek parti hükümeti, 14 yıldır tek başına iktidar olan AKP son 1.5 yılda yaptı.  Dolar bugün 4 liraya yaklaştı. Bunu bu hükümet tek başına yaptı. Bu mu istikrar?” dedi.
 
YAPILMASI GEREKENLER YAPILMADI
Usluer, “Türkiye’nin anayasa değişikliğine ihtiyacı var. 1982 darbe anayasa ile yaşıyoruz. Bugüne kadar üzerinde rötuşlar yapıldı ama asıl yapılması gerekenler yapılmadı. Öncelikle siyasi partiler yasasının değişmesi lazım. Bu değişmeden bir yenilik olmaz. Bakın herkes, her şey baskı altında. Özellikle basın tek bir merkezden yönetiliyor” dedi.
BU MEMLEKET MESELESİDİR
Usluer, referandum sürecinde sadece Türk bayraklarıyla alanlarda olacaklarını söyleyerek şunları ifade etti: “Bu bir siyasi parti meselesi değil. Bu memleket meselesidir. Bizler sadece Türk bayraklarıyla alanlarda olacağız. Tabi OHAL koşullarını da unutmamak lazım. Ben gelecek adına, çocuklarım, torunlarım adına endişeliyim. Kim hangi partiye oy verirse versin, sandığa giderken düşünerek gitsin.”
ANKET SONUÇLARI MUTLU ETMİYOR
Anket sonuçlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mutlu etmediğini söyleyen Usluer, “Millete, mili iradeye soracağız diyorlar ama millete bir şey anlatmıyorlar. Meclis’in en çok çalışması gereken dönemde Meclis’in tatil edilmesini çok yanlış buluyorum. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Hala Cumhurbaşkanı’na gönderilmemiş, onaylatılmamış bir referandum var.  çünkü anket sonuçları onları mutlu etmiyor” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti