Pedallar kalpler için döndü

Kalp Sağlığı Haftasında bisiklet kullanmanın sağlık için önemine dikkat çekmek üzere 'Pedallarımız kalplerimiz için dönüyor' etkinliği düzenlendi.

Güncel Hit: 147 / Yorum: 0 / 10 Nisan 2017 19:24
Pedallar kalpler için döndü
-A +A 
Kalp Sağlığı Haftası kapsamında Türk Kalp Vakfı ile Bisikletler Derneği işbirliğiyle Türkiye'nin çeşitli yerlerinin yanı sıra Eskişehir'de de bisikletin ve sağlıklı yaşamın kalp sağlığındaki yerine dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi. Espark Alışveriş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 30 bisikletli, 'Pedallarımız kalplerimiz için dönüyor' isimli etkinlikte şehir içinde 9 kilometrelik güzergahta tur attı. Çekilişle 2 matara ve bisiklet kilidinin hediye edildiği turda, sağlığın ve kalbin gündeme gelmesi çabalanarak farkındalık oluşturuldu.

GÜNDE YARIM SAAT BİSİKLET SÜRÜLMELİ


Düzenledikleri bisiklet turuyla ilgili bilgi veren Bisikletliler Derneği Eskişehir temsilcisi Hakan Özhan, "Bisikletliler Derneği; bisikletin sivil toplum hareketini oluşturmak, bisiklet kültürünü yaymak ve geliştirmek, bu konularda yasal düzenlemeleri sağlamak, güvenli yollar, park alanları yaptırmak üzere kurulmuş ulusal bir dernektir. 29. Kalp Haftası nedeniyle Türk Kalp Vakfı ile Bisikletliler Derneği işbirliğiyle İstanbul, Sakarya, Bilecik, Kayseri, Samsun, Kahramanmaraş, Bergama, Gülşehir ile birlikte Eskişehir'de de düzenledik. Yol güvenliğimizi sağlayan emniyet müdürlüğü ekiplerine, sponsorlarımıza ve katılan herkese teşekkür ederiz. Sağlık Bakanlığı, kalp sağlığımız için günde yarım saat bisiklet sürmemizi öneriyor. Sağlığımız için herkesi bisiklete binmeye, yerel yönetimlere ise standartlara uygun bisiklet yolu yapmaya, eskileri de revize etmeye davet ediyoruz. Sağlığımız için, ulaşım için, çevre için, ekonomi için, turizm için bisikleti öneriyoruz. Kurum ve kuruluşlarla her türlü proje ve etkinlik işbirliğine açığız" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti