PTS’den 124 proje

Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi (ARİNKOM TTO) tarafından, ‘Üniversite-Sektör İş Birliğinde İlk Adım’ çalışması olarak yürütülen Proje Tabanlı Staj Programı’nın (PTS) 5. Sertifika Töreni ve Sergisi, Salı günü gerçekleştirildi.

Kültür & Sanat Hit: 1534 / Yorum: 0 / 3 Mayıs 2017 17:26
PTS’den 124 proje
-A +A


 

Öğrenci Merkezi Salon 2009’da düzenlenen törende PTS’16’da proje bazlı staj yapan öğrencilere, akademik danışmanlara ve firmaların endüstriyel danışmanlarına sertifikaları takdim edildi. Törene, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal da katıldı.
 
Konuşmasında Türkiye’deki staj konusunda yaşanan sorunlara değinen Rektör Gündoğan, “Zorunlu staj uygulaması için birçok öğrencimize staj yeri bulamama gibi sorunlarımız var. Zorunlu stajı olmayan fakültelerimizde ki öğrencilerimiz de zorunlu staj istiyorlar ancak onlara işletme bulma gibi bir sorunla karşılaşıyoruz. Son yıllarda özellikle stajlarda üniversiteler ya da kurumlar sigorta primlerini ödüyorlar. Bu primlerle ilgili başka sıkıntılar da oluyor. Bu tür sebeplerden dolayı staj konusu hep bir yük gibi görülüyor ancak böyle olmaması gerekir” şeklinde konuştu.Törenin devamında Proje Tabanlı Staj (PTS) hakkında bilgi veren ARİNKOM TTO Tanıtım ve Etkinlikler Koordinatörü Sanem Moğulkoç, programı tanıttı. Programın sektör ve öğrenci için faydaları ile staj programının aşamalarını anlatan Moğulkoç, 5 yılın sonunda 157 öğrenci, 104 akademik danışman ve 101 endüstriyel danışman ile birlikte toplamda 124 proje gerçekleştirildiğini söyledi.Konuşmaların ardından, 2016 yılında staj yapan öğrencilere, akademik danışmanlara ve firmaların endüstriyel danışmanlarına sertifikaları verildi. Tören, Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda sergilenen projelerin incelenmesi ile sonlandırıldı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti