REJİM DEĞİŞMİYOR

Güncel Hit: 214 / Yorum: 0 / 11 Şubat 2017 20:26
REJİM DEĞİŞMİYOR
-A +A


Bir dizi ziyarette bulunmak için Eskişehir’e gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, referandum ve Anayasa değişikliği ile ilgili olarak, “Rejim değişmiyor, kıyamet kopmuyor. İnşallah Türkiye Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli ile devam edecek” dedi.
Eskişehir’e bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti İl binasını ziyaret etti. Türkiye tarihinin dönüm noktalarından birini yaşadığını ifade eden Kurtulmuş, “Nasip olursa Cumhurbaşkanlığı sistemi getiren hükümet modeli değişikliğini öngören Anayasa değişikliği millete sunulacak. Umut ediyoruz halkımız tarafından kabul görecek. 16 Nisan’dan sonra hayata geçecek. Burada sandıkların kurulması, milletin belirleyici olması bile tek başına demokrasinin olduğunu gösterir” diye konuştu.
Güzel bir kampanya süreci olacağına vurgu yapan Kurtulmuş, “Kampanya süreci şenlik içinde olacak. Evet, hayır diyenler olacak. Ne çıkarsa başımız, gözümüz üstüne. Herkesi aynı olgunluk içinde hareket etmeye davet ediyoruz. 82 Anayasası zaten 19 kez değişmiş. Rejim değişmiyor, kıyamet kopmuyor. İnşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli ile devam edecek, önemli güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bazı kesimler şimdi zamanı mıydı şeklinde yorumlarda bulunuyor. Evet, şimdi tam zamanı. 1961’den bu yana benzer sistemle yönetiliyor. Bu da sıkıntı yaratıyor ve pranga vuruyor. Vesayetçi bir sistemdir bu. Cumhurbaşkanı, başbakan çatışmalarıyla dolu. Millet egemenliğini kısıtlıyor. Bu yüzden 5 darbe olmuş, 68 siyasi parti kapatılmış, AK Parti de kapatılmaktan dönmüştür. Şimdi vesayetten kurtarmak için tam vaktiydi. Çift başlı yönetimi ortadan kaldırmak için. Cumhurbaşkanında yetki var sorumluluk yok. Başbakanda ikisi de var. Yönetimde erk tek elde olacak. Yönetimde birlik ilkesi gündeme gelecek. Mevcut sistem istikrarsızlık getiriyor. Ortalama 10 ayda bir hükümet kurulmuş. Son olarak da ekonomik istikrarsızlık. 1994’te Demirel ve Çiller krizi 5 Nisan kararlarını ortaya çıkardı ve ekonomik kayıplar oldu. Anayasa kitapçığı krizi büyük sıkıntı yarattı. 22 banka ve finans kuruluşu battı. Ağır borç yükü ortaya çıktı. 2011’de borcu bitti. Türkiye’nin çok partili siyasi hayatta bir durum var. Tek başına iktidarlarda ekonomik büyüme yüzde 5,6, koalisyonda yüzde 4, darbe de yüzde 3’tür. 4 temel gerekçeyle tam zamanıdır. Terörle mücadelede karar için buna ihtiyaç var. 16 Nisan’da ümit ediyoruz halkımız evet diyerek Türkiye’nin önünü açacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Eskişehir teşkilatının canla başla çalışarak kampanya yürüteceğine inandığını aktaran Kurtulmuş, “Pozitif bir kampanya olacak. Kimseyle dalaşmak niyetinde değiliz. Kararsızların evet demesi için çalışacağız. MHP ve AK Parti evet kampanyasını yürütecek. CHP ve HDP hayır diyeceğe benziyor. Diğerleri de verebilir. Referandum süreci güle, oynaya şenlik içinde olacak. Milletimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
KHK'lar ile ilgili hem olumlu hem olumsuz tepkiler olduğuyla ilgili soruya yanıt veren Kurtulmuş, “Her bir akademisyenle ilgili durumu bilmiyoruz. Ama 7 kişilik düzeltme komisyonu var. Yanlış varsa düzeltilir” dedi. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti