Sanat bebeklerinin Türkiye temsilcisi

Bebek yapım sanatçısı Arzu Özer'in tasarımcılığını yaptığı ‘Arzu’nun Bebekleri’ sergisi, NeoPlus Outlet ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.

Güncel Hit: 169 / Yorum: 0 / 9 Nisan 2017 23:53
Sanat bebeklerinin Türkiye temsilcisi
-A +AGeleneksel bez bebek yapımını modern formlarla sanat objesine dönüştüren sanatçının eserleri yaşamdan gözlemlediği gerçekçi tiplemelerin yanısıra soyut figürlerden oluşuyor. NeoPlus Outlet ve Yaşam Merkezinde bulunan serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanısıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Yaygınlaşmasını istiyoruz
Açılışta konuşan sanatçı Arzu Özer, şimdiye dek çok sayıda bebek ürettiklerini ve her bir bebekten bir tane olduğunu belirtti. Özer, “Bunlar sanat bebekleri. Dünyada Doll Art diye bilinir bu sanat dalı. Onun Türkiye’deki tek temsilcisiyiz. Hepsi özgün eserler. Bebek formundalar ama aslında bunlar heykel olarak da kabul edilebilir. Burada birden fazla amaç var. Birincisi alışılmış bebek yapımını evrensel ve modern formlarla geliştirip daha çağdaş ve uluslararası bir boyutta bebek üretiyoruz. İkinci amaç ise biz bunun eğitimini veriyoruz. Bu sanat dalının Türkiye’de yaygınlaşmasını istiyoruz” dedi.
Yurtdışında da göreceğiz
Sergiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Bu konuda çiftimiz müthiş bir çalışma yaparak tüm Türkiye adına bir marka oluşturdu. Eskişehir’imize çok yakışacak bir iş çıkardılar. Arzu’nun Bebeklerini ben ümit ediyorum Türkiye’nin farklı yerlerinde ve yurtdışında da görmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.
Sergi 8-16 Nisan tarihleri arasında Neoplus Outlet’te ziyaretçilerini bekliyor. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti