Sarıkamış şehitleri için yürüdüler

Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Harekatı’nın 102’nci yıl dönümü nedeniyle şehitler için anma yürüyüşü gerçekleştirildi.

Güncel Hit: 211 / Yorum: 0 / 8 Ocak 2017 17:36
Sarıkamış şehitleri için yürüdüler
-A +A


Yaklaşık 100 kişi, Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü için Tren Garı önünde toplandı. Katılımcılar, harekatın 102’nci yıldönümünde Sarıkamış yazılı afiş, Türk bayrakları ve flamalarla yürüyüşe başladı. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla ilerleyen grup, Atatürk Caddesi üzerinden Atatürk Bulvarı’na devam edip daha sonra Vişnelik Mahallesi’nde bulunan Hava Şehitliği’ne kadar yürüdü. Şehitlik önüne gelen topluluk, burada şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mithat Mutu, Sarıkamış Harekatı’na katılan askerlerin vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını hiçe saydığını belirterek, “Bu soğuğun 4-5 katı soğukta, Allahuekber dağlarında şehitlerimiz bu vatan için canlarını feda ettiler ruhları şad olsun. Tabii bu savaşın başka bir şekli bugün yurdumuzda başka bir şekilde verilmektedir. Siz şuurlu gençlik, bunlara aynı ecdadınız gibi geçit vermeyeceksiniz. Atalarımız kanları canları pahasına eksi 40 derecelerde bu vatanı bizlere emanet etti. Sizler de bunu koruyacaksınız” dedi. Yapılan açıklamanın ardından anma yürüyüşü, şehitler için edilen duaların ardından sona erdi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti