ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ

‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programları kapsamında, Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Anemon Otel’de akşam yemeği düzenledi. Vali Çakacak 15 Temmuz’un tarihimizde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Güncel Hit: 130 / Yorum: 0 / 15 Temmuz 2017 19:01
ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ
-A +A

Anemon Otel’de düzenlenen yemeğe AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.Masaları tek tek gezerek misafirlerle yakından ilgilenen Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, çocuklara yakın ilgi gösterdi.
 
15 TEMMUZ DİRİLİŞ DESTANI
 
Vali Çakacak yemekte yaptığı konuşmada, “Biliyorsunuz 15 Temmuz, bin yıldır yaşadığımız Anadolu’da maruz kaldığımız en büyük, en sinsi ve en kanlı darbe girişiminin birinci yıldönümünü.Bizler darbelere, vesayetlere karşı olan; demokrasiden, millî birlik ve beraberlikten yana olan milyonlarca vatandaşımız gibi, elimizde ay yıldızlı bayraklarımızla meydanlardaki yerimizi alacağız ve dosta - düşmana bu ülkenin, bu milletin ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğunu, ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kez daha göstereceğiz. Hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, şehadet şerefine erişen 250 şehidimizi rahmetle anıp, 2 bin 193 gazilerimizin ve milyonlarca vatandaşımızın yazdığı Diriliş Destanı’nı yeniden hatırlayacağız” diye konuştu.
 
VATANI MÜDAFAA ETTİK
 
“15 Temmuz 2016 günüde tarihin dönüm noktalarından biridir” diyen Vali Çakacak, “Türk Demokrasi tarihi bu tarihi çok önemli bir şekilde yazacak. Bu ülkenin birlik, beraberlik ve kardeşliğini bozmak isteyenler, maalesef Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine yuvalanmış teröristler, milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmak, bu ülkeyi parçalamak işgal ortamına hazırlamak üzere 15 Temmuz darbe girişimine teşebbüs ettiler. Ama o gece, kanunsuz emre uymayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın ve Jandarmamızın vatansever evlatları ile vatandaşlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sokağa çıkarak vatanını müdafaa etmiştir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti