ŞEHRİME LAF SÖYLETMEM

Eskişehir’i karalamaya yönelik habere tepkiler çığ gibi büyüyor.

Güncel Hit: 314 / Yorum: 0 / 14 Haziran 2017 23:59
ŞEHRİME LAF SÖYLETMEM
-A +A


Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de rahatsızlığından dolayı nöbet geçirerek bayılan bir gencin alkol komasına girdiği iddia edilerek Eskişehir’i karalama girişiminde bulunan haberler yapılmıştı. Habere konu olan kişi de haberi yapanlardan şikayetçi olarak dava açmıştı. Habere ve haberi yapan şahsa tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel ve Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy konu ile ilgili açıklama yaptı.
AKP BENİ ŞAŞIRTMADI
Milletvekili Cemal Okan Yüksel,  Eskişehir'i karalayan TV kanalına ve buna seyirci kalan Eskişehir'deki AK Partililere tepki gösterdi. Açıklamaya konu olan videoyu da sosyal medyadan paylaşan Cemal Okan Yüksel  şu ifadeleri kullandı: "Bu açıklamayı yapmamak için günlerce bekledim. Bir umudum vardı, belki de bir hayaldi. AKP’li milletvekillerinden, il teşkilatlarından biri çıkıp, genç bir kadın üzerinden kara politika üreten bu hastalıklı zihniyete ‘dur’ diyecekti. Ama olmadı, AKP beni, bizleri yine şaşırtmadı. Eskişehir’in, CHP’nin, Yılmaz Büyükerşen’in ve şahsımın bu kişiler tarafından linç edilmeye çalışılması ne özgürlük anlayışımıza ne de aydınlık yarınlara olan inancımıza zarar vermedi, veremez.”
HASTALIKLI ZİHNİYET
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy söz konusu haberlere sessiz kalmalarının mümkün olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Bu haber haksızlık, densizlik ve kendini bilmezliktir. Haberi yapanların Eskişehirlilere, Eskişehir’i yönetenlere ve bu şehrin güzide üniversitelerinde misafir olan öğrencilerimize hakarete varan ifadelerde bulunmaları kendi sapık zihniyetlerini ortaya koymaktadır.Eskişehir’in nasıl bir kent olduğunu tüm Türkiye çok iyi biliyor.  Eskişehir eğitimde, sanatta, turizmde sanayide ve ticarette yaptığı ataklarla, ülkemizin seçkin ve örnek gösterilen şehirlerinden biri haline gelmiştir. Eskişehir’in uyuşturucu, alkol ve ahlaksızlığın batağı şeklinde lanse edilmesi hastalıklı zihneyetin göstergesidir.”
ŞEHRİMİZİ KARALIYORLAR
Akın Sallarel CHP’nin misyonerlikle suçlanmasına tepki görtererek “Zamanında ülkemizde ve şehrimizde ışık evlerine izin vererek kötü günler yaşamımıza sebep olanlar utanmadan şehrimizi karalayarak CHP’yi misyonerlikle suçluyorlar. Dünyanın takdir ettiği Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere Belediye Başkanlarımızı şehri ve nesli bozmakla suçluyorlar. Vatandaşlarımızla ile ilgili çirkin ithamlarda bulunuyorlar. Malum zihniyetin yerelde ki gazeticisi artık AKP 2019’ da belediyeleri alarak şehri bu durumdan kurtarmalı diyor. Şunu söylemem gerekir ki CHP ve Belediye Başkanlarımızın tek misyonu Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı çağdaş, modern, yaşanabilir bir kent yaratmaktan başka bir şey değildir. Siz belediyeleri ancak rüyanızda görürsünüz” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti