Şehrin girişimci gençleri

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) koordinatörlüğünü üstelendiği TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, liseli gençlerin girişimciliğini ortaya çıkardı. Bu kapsamda Eskişehir’deki liseli gençler şirket kurdu, ürünlerini pazarladı. Elde edilen gelir ise Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlandı.

Güncel Hit: 139 / Yorum: 0 / 10 Mayıs 2017 17:39
Şehrin girişimci gençleri
-A +A


İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ESO, Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında 2016 yılında imzalanan protokolle hayata geçirilen Genç Başarı Şirket programıyla 9 ve 12’nci sınıflarda eğitim gören öğrenciler kurdukları şirketlerin sermayeleriyle ürünlerini üretip, satışa sunuyor.
Liselerde girişimcilik projesine ortakları Genç Başarı Eğitim Vakfı ile başladıklarını ifade eden Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, şöyle konuştu: “Genç Başarı Eğitim Vakfı, projelerini daha önceki yıllarda İstanbul’da ve İzmir’de yapıyordu. TOBB ile Anadolu'ya açıldı ve proje Anadolu'da girişimcilerle buluştu. Proje Kasım 2016'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ESO, Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında imzalanan protokol ile kesinleşmiş oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü projeye katılmaya hazır 30 liseyle Eskişehir’in girişimcilik ekosisteminin ne kadar kuvvetli olduğunu göstermiştir. 30 lise müdürüne proje anlatıldı. Müdürlerimizin okullarından belirlediği sorumlu öğretmenlerimiz ile proje eğitimine başladık, öğretmenlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra okullarda projenin duyurusunu gerçekleştirmiştir. Proje bu yıl İstanbul, İzmir dışında Anadolu'dan da 6 şehir ve sayıları 350'ye yaklaşan şirketle hayata geçti. Aralık 2016'da kurulan şirketler, faaliyetlerini Mayıs 2017'de yapılacak yarı finale kadar sürdürüp, sonrasında kendisini feshedecek. Projenin yarı finali illerde kurulan şirketler arasından seçilen en başarılı 2 şirket 13 Mayıs'ta İstanbul'da ağırlanacak. Eskişehir'de kurulan şirket sayısı 26. İflas etmeden yarı finale başvuru yapabilen şirket sayısı ise 22. Yarı finalde yarışacak şirket sayısı toplam 50. Eskişehir'den yarı finale gitmeye hak kazanan şirket sayısı ise 6. Bu diğer iller arasında ciddi bir başarıdır. Bu sonuçtan da Eskişehir'in girişimciliğinin değerini bir kez daha anlıyoruz.” AA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti