SEVGİ VE GÜVEN

Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği’nde hayvan barınağındaki canlar, kendilerine şefkatli kollar buldu. Şenlik alanına getirilen 17 minik can sahiplendirildi.

Güncel Hit: 190 / Yorum: 0 / 10 Haziran 2017 23:59
SEVGİ VE GÜVEN
-A +A

Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından ‘Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği’nin ikincisi düzenlendi. Düzenlenen şenlikte petshoplardan hayvan satın almak yerine barınaktaki canlara sahiplenilmesine vurgu yapıldı. Veteriner ve hayvan barınağı görevlileri minik canları, küçük yaştaki çocuklara sevdirirken bir yandan da bilgi verdi. Hayvan barınağından getirilen minik canlar, hayvanseverler tarafından sahiplenildi. Patilileri sahiplenen vatandaşlara ise veteriner tarafından hem bakımları hakkında bilgi verildi hem de hayvanın takibi için sahiplenen kişinin bilgileri kayıt altına alındı. Şenlik alanına getirilen 17 minik can sahiplendirildi.
FULAR HEDİYE EDİLDİ
Hayvan severler tarafından sahiplendirilen hayvanlara ise Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından köpeklere fular ve kaka poşeti hediye edildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal, Kadın Meclisi olarak hayvansever olduklarını ve her hayvanseverin de çevresini temiz tutması gerektiğine dikkat çekti.
TERK ETME
Pati şenliğinde konuşan Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Ece Bilgin, “Pati şenliğini artık senede bir değil, birkaç kez yapmak istiyoruz. Dünyada cıvıldayan kuşlar, havlayan köpekler, miyavlayan kediler olmadan çok yavan bir yer olacaktır. Onlar bizim dünyamızın, kentimizin, semtimizin rengidir. Bu yüzden bu canları satın almayalım, sahiplenelim, sahiplendiğimizde de terk etmeyelim” dedi.
KALICI BİR PROJE
İlkinin geçen yıl Ekim ayında gerçekleştiğini ve dünyanın dört bir yanında tebrikler aldıklarını vurgulayan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, “Pati şenliği Kent Konseyi’nin kalıcı projelerinden birisi oldu. Geçen sene Odunpazarı Belediyesi hayvan barınağındaki tüm canları sahiplendirdik. Bugünkü amacımız da aynı şekilde tüm canları sahiplendirmek” diye konuştu.
DAHA ÇOK SAHİPLENİLMELİ
Sahipsiz ya da sokak hayvanlarının yaşamını iyileştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bugün burada yapılan iş gönüllü ve doğru bir iş. Keşke daha çok hayvan sahiplendirilse, keşke daha çok insan dikkatini buraya verse” ifadelerini kullandı.
TEŞEKKÜR BELGESİ
Konuşmalar sonrasında hayvan dostlarına teşekkür belgesi verildi. ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel’e medya sektöründe yaptığı çalışmalarla hayvanlara verdiği destekten dolsyı teşekkür belgesi takdim edildi. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti