ŞİDDETLE KINIYORUZ

Geçtiğimiz gün Odunpazarı Belediyesi Çarşı Zabıta Karakoluna yapılan saldırı TÜM BEL SEN tarafından kınandı. TÜM BEL SEN Şube Başkanı Ergun Uzun, “Saldırı ve şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin nefretle kınıyoruz” dedi.

Güncel Hit: 174 / Yorum: 0 / 27 Temmuz 2017 18:33
ŞİDDETLE KINIYORUZ
-A +A

Zabıta karakolu önünde gerçekleştirilen açıklamaya zabıta memurlarının yanı sıra Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. Karakola yapılan saldırıyı kınayan TÜM BEL SEN Şube Başkanı Uzun, “Saldırı ve şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin nefretle kınıyoruz. Önceki günlerde Büyükşehir Belediyesi zabıtalarına yapılan saldırıdan sonra evvelki gün akşam Odunpazarı Belediyemizin Çarşı Karakolu’na yapılan bunun son örneğidir. Saldırıda karakolun camları kırılmasına rağmen yaralanma ve can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Bu saldırıyı yapanları şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi. Zabıta çalışanlarının diğer kamu çalışanlarından farklı olarak gece, gündüz demeden 24 saat esasına göre çalıştıklarını vurgulayan Uzun, “Zabıta çalışanları kimi zaman yaralanmakta, kimi zaman ise ölümle sonuçlanan saldırılara maruz kalmaktadırlar. Oysa ülkemizin yaşadığı ne işsizliğin, ne dilencilerin veya seyyar satıcıların sokaklara çıkmasının sorumlusu zabıtalar değildir” ifadelerini kullandı.
Bir anda ortaya çıkan işportacı ve seyyar satıcıları basınla paylaşan oda yöneticilerine de tepki gösteren Uzun, “Belediyelerimizin zabıta çalışanlarını çalışmıyor gibi göstermek çok doğru bir yaklaşım değildir. TÜM BEL SEN olarak zabıta emekçilerinin yanında olacağımızı ve bu tür saldırıların ise karşısında olacağımızı bir kez daha açıklıyoruz” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti