ŞİİRLERİ İLAÇ OLDU

Şair Erdoğan Ekiner'in öncülüğünde ve Odunpazarı Belediyesi ve bazı kuruluşların desteği ile gerçekleşecek olan ve "FriedreichAtaksasi hastalığı" dikkat çekmek amacıyla düzenlen 1. ‘Eski Kent Şiir Buluşması’ Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Güncel Hit: 719 / Yorum: 0 / 12 Temmuz 2017 19:36
ŞİİRLERİ İLAÇ OLDU
-A +A

Müzisyen Aytaç Karausta'nın da kısa bir konser verdiği etkinliğe şairlerden Ayten Mutlu (İstanbul), Altay Ömer Erdoğan (İzmir), Hayrettin Geçkin (Çanakkale), Salim Çalık (Zonguldak), Erdoğan Ekiner (Eskişehir) ve Mehmet Ali Yılmaz (Eskişehir) katıldı.
Etkinlik konusunda bir açıklama yapan Şair Erdoğan Ekiner, şiir buluşmasına destek veren kuruluşlara ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediyenin Özel Kalem Müdürü  Şenol Durur ve Basın Halkla İlişkiler Bölümü çalışanlarına teşekkür etti. Ekiner, etkinliğin Gülçin Karausta'nın mücadelesi için  önemli olduğunu vurguladı.

İLACIMIZI DEVLET KARŞILASIN
Etkinlikte konuşan ve hastalığı hakkında bilgi veren Gülçin Karausta, “16 yaşında bu hastalığa yakalandım. Önce sakarlık sanıyordum çok önemsemedim ama sonra bu hastalığın ne kadar ciddi olduğunu öğrendik. Sağlık Bakanlığı’na birlikte gittik ve bizim için hayati önem taşıyan fakat çok pahalı olan ilacın devlet tarafından karşılanmasını istedik. Aradan 10 ay geçmesine rağmen hala bir yanıt gelmedi. Bu ilacı şuan ben alıyorum ama alamayan binlerce ataksisi hastası arkadaşım var. Ben sadece kendim için değil tüm bu hastalığı olan insanlar için istiyorum” dedi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti