Siyaset bunları kabul etmez

Demokrat Parti İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, referandumun meşruiyeti sürerken siyasilerin 2019 seçimlerini ve aday olabilecek isimleri konuşmasını eleştirdi. Dölekçekiç, “Henüz seçimlere yapılan itirazlar kesinleşmeden, 2019 seçimlerini tartışmak meşruluk kazandırmaktır, kabul etmektir. Siyaset bunları kabul etmez” dedi.

Güncel Hit: 617 / Yorum: 0 / 10 Mayıs 2017 18:26
Siyaset bunları kabul etmez
-A +A


Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, ana muhalefetin referandum sonuçlarının meşruiyeti devam ederken şimdiden aday olabilecek isimleri gündeme getirmesine tepki gösterdi. Şimdiden bu tartışmaların ‘Hayır’ a zarar vereceğine dikkat çeken Dölekçekiç, “Cumhurbaşkanlığı seçimi 2019 Kasım ayında yapılacak. Şimdiden isimlerin konuşulmaya başlanması, isim tartışmaları bence yanlış. Daha uzun bir süreç var. Siyasette bir günün, bir haftanın, hatta bir saatin bile önemi çok büyüktür. Değişiklikler olabilir. Biz siyasi parti olarak ‘Hayır’ oylarının çokluğu üzerinde yani ‘Hayır’ın kazandığını düşünmekteyiz. Süreç devam ediyor. YSK itirazları reddetti ama sonuç henüz kesinleşme ortamına girmedi. Bu halk oylaması Gazi Meclisi’nin yetkilerini devri niteliğinde bir dayatma oylamasıdır. Biz parti olarak meşru zemin içinde mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
‘HAYIR’A ZARAR VERİYORLAR
Şimdiden isimlerin tartışılmasının referandum sonucunu kabul etmek anlamına geldiğini söyleyen Dölekçekiç, “2019 seçimlerinden önce de bu konuşmalar spekülasyondan ibarettir. Henüz seçimlere yapılan itirazlar kesinleşmeden 2019 seçimlerini tartışmak konuşmak meşruluk kazandırmaktır, kabul etmektir. ‘Hayır’ oylarının yani yüzde 49’un 2019 seçimlerindeki oya tekabül etmesi zor bir süreçtir. Bir buçuk yıl var önümüzde. Bunu bugünden konuşmak demek yarın öbür gün konuşulmaya başlandığında ‘Hayır’ diyenlerin dağılmasına sebep olabilir.
EKMELEDDİN VAKASI OLMASIN
“İkinci bir Ekmeleddin vakası yaşanmasını istemeyiz” diyen Dölekçekiç, “Daha önce bir Ekmeleddin başarısızlığı yandı. Tekrar bu sürece girilmesi endişe verici. Erken bulmaktayım o yüzden konuşmaları. Şahısların adının zikredilmesini, seçimlerde nasıl davranılması gerektiğini bazı şahıslar sanki partileri ve şahısları adına bir dayatma dikte etme sürecine girmekteler. Bu yanlıştır. Siyaset bunları kabul etmez” dedi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti