SON DEĞİL BAŞLANGIÇ

Maltepe Meydanı’nda yapılan Adalet Mitingi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP’li vekiller, miting alanının hınca hınç dolu olduğunu söyledi. Milletvekili Cemal Okan Yüksel, “Adalet talebi halkın tüm kesimlerinde karşılık bulmuş. Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüşü, adalet adımları bir son değil bir başlangıç” dedi.

Güncel Hit: 283 / Yorum: 0 / 11 Temmuz 2017 23:59
SON DEĞİL BAŞLANGIÇ
-A +A

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a 450 km yürüdükten sonra 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe Meydanı’nda Adalet Mitingi düzenledi. Türkiye’nin tüm illerinden katılım sağlanan mitinge 2 milyon vatandaşın katıldığı açıklandı. Miting hakkında görüşlerini sorduğumuzu CHP’li Eskişehir milletvekilleri, Adalet Mitingi’nin beklediklerinden daha da kalabalık geçtiğini söylediler.
 
BİR AKARSU
Adalet yürüyüşünü denizini arayan bir akarsu olarak nitelendiren Gaye Usluer, “Miting bizim deniz olduğumuz yerdi. On binlerce insan adalet için akın akın geldi ve Maltepe’de denizine ulaştı. Orada öyle duygulu anlar yaşandı ki; insanlar duygu patlaması yaşadılar ve çok sayıda ağlayan insan gördüm. Ülke olarak hepimizi baskı ve korku cenderesine almışlardı. Biz bu büyük kitle ile o cendereyi yıktık. Her yaştan ve düşünceden insanın olduğu bir yürüyüş ve miting olduğunu da söylemem gerek çünkü bu sadece CHP’nin yürüyüşü ya da mitingi değildi. Bu tüm Türkiye’nin adalet talebi idi. Aklımda şu soru var şimdi benim; İnsanların adalet talebine karşı hükümetin gösterdiği bu olumsuz tepki neden? Neden böylesine naif bir şekilde gerçekleştirilen eyleme seviyesiz bir yaklaşımı var bu karşı aklın? Bunun tartışılması gerek. Kamuoyu yaratmak ve bunu güçlü bir şekilde yapmak her zaman sonuç getirmiştir. Bizler de siyasi figürler olarak net bir çizgide mücadelemize devam edeceğiz. Biz yol boyunca şunu söyledik; Ne istiyoruz? Adalet? Ne yapacaklar? Vermeyecekler? Ne yapacağız? Alacağız!” diye konuştu.
 
UMUTLU MİLYONLAR
Umutlu yarınlar isteyen milyonların bir araya geldiğini belirten Utku Çakırözer, “Milyonlarla buluştuğumuz Maltepe Meydanı’nda tek bir ağızdan adalet talebimizi yeniledik. Bizler bu taleplerimizi kimseyi kırmadan, incitmeden gerçekleştirdik. Her gün farklı yollardan yürüdük, adalet isteyen, demokrasi, hak, hukuk isteyen farklı insanlarla tanıştık, çoğaldık ve 9 Temmuz’da Genel Başkanımız öncülüğünde Maltepe’de milyonlarla kucaklaştık. Yürürken yollara sığamamıştık. Maltepe mitinginde ise alanlara sığamadık. Adalet Mitingi Türkiye’de hak, hak, hukuk isteyen, özgürlük isteyen, umutlu yarınlar isteyen milyonları bir araya getirdi” şeklinde konuştu.
 
MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK
“Adalet Yürüyüşümüz sona erdi ama Adalet, demokrasi özgürlük mücadelemiz bitmeyecek” diyen Çakırözer, “Hem parlamentoda, hem parlamento dışında, sokakta 80 milyon yurttaşımızın arzularının, taleplerinin mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Türkiye’yi yönetenlerin on binlerin kilometrelerce yürümesini, yüz binlerin adalet için bir araya gelmesini iyi okumaları lazım. Eğer yurttaşlarımızın demokrasi, adalet, hak, hukuk taleplerini duymazdan gelirlerse hem parlamentoda hem sokakta biz yurttaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Bu konuda kararlıyız” dedi.
 
EN BÜYÜK MİTİNG
Alanın hınca hınç dolu olduğunu söyleyen Cemal Okan Yüksel, “Ben bizzat oradaydım.. Yüz binler de alana giremedi. Siyasi partilerin, siyasi güçleri sayılarla ölçülmez. Orada en az 2 milyon insan vardı ve onlarca insan ortak taleplerde bir araya geldi. Bu insanlar yarın da bu ya da farklı taleplerle bir araya gelecekler. Adalet Mitingi’nin Bülent Ecevit’in Taksim Meydanı’nda yaptığı seçim mitinginden sonra en büyük miting diyebiliriz” dedi.
 
KARŞILIK BULDU
Taleplerin bütün kesimlerde karşılık bulduğuna dikkat çeken Yüksel, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 milyon 200 bin üyesi, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 12 milyon üyesi var. Mitinge ise 2 milyondan fazla insan katıldı. 1 milyon 200 bin üyesi olan CHP’nin düzenlediği Adalet Mitingi’ne 2 milyondan fazla insan katılıyorsa demek ki bu insanlar hak, adalet, hukuk talepleri arasında birleşmiş. Bu talepler halkın bütün kesimlerinde karşılık bulmuş. Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüşü, adalet adımları bir son değil bir başlangıç. Bu iyi ile kötünün, ahlaklı ile ahlaksızın, namuslu ile namussuzun, dürüst ile hırsızın, doğru ile yanlışın mücadelesi olacak. O ilk adımlar Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sonunun geldiğini söyledi. CHP artık sine i millete dönecek ve halkın yanında siyaset yapacak. Kılıçdaroğlu’na verilen destek, insanların artık korkmadığını gösteriyor” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti