SON GÜN 31 MAYIS

Vergi Borcu olanlar ve yapılandırmadan yararlanan borçlular için ikinci şans 31 Mayıs’ta bitecek. Yapılandırma yapan vatandaşların borçlarının ilk iki taksitini bu tarihe kadar yapması gerekiyor.

Güncel Hit: 270 / Yorum: 0 / 29 Mayıs 2017 22:21
SON GÜN 31 MAYIS
-A +AKonuyla ilgili bilgi vermek üzere ESGROUP’u ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci “Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs bitimine kadar yapmaları gerekmektedir” dedi.
Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve beraberindeki heyet ESGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş, ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel, Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihan Yıldırım, Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Deniz Çağlar Fırat ve Sonhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayhan Aydıner ile görüştü.
İLK İKİ TAKSİT İÇİN SON GÜN
Ziyarette konuşan Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci “Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir” dedi.
Demirci "6736 sayılı Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmıştı. Buna göre, Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayında, Şubat ayında ödenecek taksitler Haziran ayında ödenecektir. Diğer taksitler de aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden itibaren dörder ay uzamış bulunmaktadır” diye konuştu.
 MAYIS ÖDEMELERİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Demirci 6736 sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilebilmesi için 2017 Mayıs ayında yapılması gereken ödemelerin büyük önem taşıdığını vurgulayarak  "Zira, 6736 sayılı Kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan biri de ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini 2016 Kasım ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini 2017 Mayıs ayında ödemedikleri takdirde Kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir" ifadelerini kullandı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti