SÖZÜMÜZ VAR

CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları ve CHP’li kadınlar Ankara’da Anıtkabiri ziyaret etti. CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel’le birlikte CHP Genel Merkez’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu, “Bizim Atatürk’e sözümüz var ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız” dedi.

Güncel Hit: 417 / Yorum: 0 / 12 Mayıs 2017 18:23
SÖZÜMÜZ VAR
-A +A

 
CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, yönetim kurulu üyeleri ve Odunpazarlı CHP’li kadınlar Ankara’daydı. Önce Anıtkabir’i ziyaret eden yaklaşık 140 kadın daha sonra CHP Genel Merkez’e gitti. CHP’li kadınlar Genel Merkez’de Milletvekili Cemal Okan Yüksel tarafından karşılandı.
 
REFERANDUM SONUÇLARI ŞAİBELİ
 
Referandumdan şaibeli sonuç çıktığını kaydeden Yüksel, “Referandumu biz kazandık. ‘Hayır’ kazandı. YSK mühürsüz oyları geçerli sayarak referandum sonuçlarına şaibe düşürdü. Bundan sonraki süreç çok daha önemli. Çocuklarımızın, ülkemizin geleceği için daha çok çalışacağız. Daha çok emek harcayacağız. Önümüzde iki yıl var. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Biliyorum çok yoruldunuz. Çok emek verdiniz. Hepinizin emeğine, yüreğine sağlık ” diye konuştu.
 
ATATÜRK’E SÖZÜMÜZ VAR
 
Odunpazarlı kadınlar Parti Meclisi Salonu’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de sohbet etti.. Eskişehir’deki referandum sonucundan memnun olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu,  “Atatürk'e Cumhuriyete bağlı olanlar burada. Emeğinize sağlık. Bizim Atatürk’e sözümüz var ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız” ifadelerini kullandı. Atatürk’ün diğer ülkelerden çok daha önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, bunun bir deha ürünü olduğunu belirtti. Referandum sonrası yaşananlar hakkında da bilgi veren Kılıçdaroğlu, parti olarak bu süreçte sağduyulu davrandıklarını, kucaklayıcı olduklarını belirtti. Referanduma YSK’nın şaibe düşürdüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuracaklarını ifade etti.
 
ORTAK PAYDAMIZ
 
Genel Merkez için ‘babaocağı’ benzetmesi yapan CHP’li kadınların yandaş kanallarda Atatürk’e atılan iftiralarla ilgili sert tepki verilmesine yönelik sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk bu ülkenin ortak paydası. Bütün dünyanın saygı duyduğu bir lider. Atatürk’e iftira atanlara ben insan bile demiyorum. Grup toplantımızda dile getirdim. O kişiler hakkında CHP olarak suç duyurusunda bulunduk. RTÜK’e de şikayet ettik” dedi. Kılıçdaroğlu’na Eskişehirspor atkısı hediye eden kadınların son durağı ise Pembe Köşk oldu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti