Tek adam rejimini şifrelemişler

Eskişehir Akademik Odalar Birliği adına anayasa değişikliği hakkında açıklama yapan Avukat Rıza Öztekin, “18 maddeyi öyle yazmışlar ki adeta tek adam rejimini şifrelemişler. On sekiz maddeden seksene yakın madde etkileniyor” dedi.

Güncel Hit: 264 / Yorum: 0 / 11 Nisan 2017 19:13
Tek adam rejimini şifrelemişler
-A +A


16 Nisan’da yapılacak referandum halk oylamasına sayılı günler kala yaklaşık beş yıl önce kurulan Eskişehir Akademik Odalar Birliği, basın açıklaması yaparak, referandumda ‘Hayır’ diyeceklerini açıkladı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın da katıldığı toplantıda konuşan Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin, söz konusu maddelerin içine tek adam rejiminin şifrelendiğini söyledi. On sekiz madde deseler de seksene yakın maddenin değişiklikten etkileneceğine vurgu yapan Öztekin, “Anayasa değişikliği rejimi kökten değiştirecek. 2010 referandumunda olduğu gibi gerçekler yurttaşlarımızdan gizlenmekte, değişikliğin içeriğinin tartışılması istenmemekte, sihirli sözcüklerle yine bir algı operasyonu yaratılmakta ve maalesef yurttaşlarımız yanıltılmaktadır” dedi.
TEK BAŞINA KANUN GÜCÜNDE
‘Evet’ çıkması durumunda Türkiye’nin karşı karşıya kalabileceği durumlardan bahseden Öztekin, “Cumhurbaşkanı tek başına kanun gücünde olacak. Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile bir gecede milyonlarca memuru sözleşmeli personel yapabilir, istediği memur hakkında soruşturma açtırabilir ve görevden alabilir, milyonlarca işçinin kıdem tazminatını kaldırabilir / azaltabilir, özgürlüklere, yaşam tarzına, kılık kıyafete, mülkiyet hakkına müdahale edebilir” dedi.
DEMOKRASİYLE DEVAM ETMELİYİZ
Akademik Odaların her zaman güçlüden değil haklıdan yana olduğunu belirten Öztekin, “Demokrasi ile devam etmek ya da demokrasiye veda etmek gibi bir durumla karşı karşıya olduğumuz bugünlerde yurttaşlarımıza gerçekleri anlatmak zorundayız. Bu sebeple ülkemizin ve yurttaşlarımızın geleceğini tek kişinin iradesine ve inisiyatifine bırakan tek adam rejimine ‘Hayır’ diyoruz” dedi.
DESTEK VEREN ODALAR
Akademik odalar Birliği’ne dahil olan odalar şu şekilde: Eskişehir Barosu, Eskişehir Tabip Odası, Eskişehir Eczacı Odası, Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Eskişehir Diş Hekimleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Ziraat Mühendisleri Odası. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti