Teknikerlerin çırak kadar değeri yok

Teknikerler Birliği İl Temsilcisi Meltem Kahya, teknikerlerin haklarının korunması için Türkiye Tekniker Odaları Birliğinin kurulması gerektiğini ifade etti.

Güncel Hit: 162 / Yorum: 0 / 30 Mayıs 2017 18:11
Teknikerlerin çırak kadar değeri yok
-A +A


Teknikerler Birliği Genel Merkezinin 8. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleşti. Ankara’da gerçekleşen toplantı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Teknikerler Birliği İl Temsilcisi Meltem Kahya, genel kurulda mesleki olarak önemli konuların ele alındığını söyledi. Eskişehir’de yaşayan tüm branşlardaki tekniker meslektaşlarına seslenen Kahya, “Teknikerler Birliği Eskişehir Şubemizi birlikte kuralım, Eskişehirimize yakışır hizmetlerde bulunalım” dedi.Meltem Kahya, Teknikerler Birliği ailesi olarak şube ve temsilcilik kuruluşları ile her geçen gün büyüdüklerini ifade ederken, 2 yıllık meslek yüksek okul mezunların haklarını savunmak için mücadele içinde olduklarını kaydetti. Bu güne kadar Türkiye’de üniversiteler bünyesinde yer alan MYO’lardan milyonlarca teknikerin mezun edildiğine dikkat çeken Kahya, “Sayıları milyonu aşmış teknikerlerin neredeyse tamamına yakını, yasal yetersizlikler ve engeller nedeni ile mesleklerini icra edememekte ve çok farklı alanlarda çalışarak yaşamlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar” şeklinde konuştu.
Kahya ayrıca, “Ülkemizde çıraklara verilen değerin hatta 1 hafta süreli mesleki teknik seminer mezunlarına sağlanan imkanların maalesef yüzde 0,1’i üniversite mezunu teknikerlere verilmiyor” dedi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti