Tramvay çilesi çözülsün

Demokrat Parti İl Başkanı Avukat Nazım Dölekçekiç, kentin en büyük sorununun ulaşım olduğunu, özellikle tramvaylarda yaşanan yoğunluğa, çileye bir çözüm bulunması gerektiğini belirterek, çeşitli önerilerde bulundu.

Güncel Hit: 471 / Yorum: 0 / 9 Ocak 2017 17:19
Tramvay çilesi çözülsün
-A +A

 
Dölekçekiç, sayılarının az olması sebebi ile tramvaylarda yaşanan sorunlara dikkat çekti. Trafik sorunları içinde yer alan tramvayların kalabalıklığından, içindeki yolcuların adeta balık istifi şeklinde gitmesinden kurtulmak gerektiğini anlatan Nazım Dölekçekiç, “Bunun nedeni bence tramvay sayısının az olması ve tramvayların götürdüğü semtlerin iyi planlamamasıdır. Mesela SSK tramvayı sürekli dolu vaziyette gidiyor ve bütün tramvaylar da Köprübaşı’ndan geçiyor. Birbirlerini duraklarda bekliyorlar. Birisi durağa girdiği zaman diğer arkasındaki ikinci veya hatta üçüncü tramvay bile bekliyor. Bu kalabalıktan ileri geliyor” dedi.
 
Seferler arttırılsın
Vatandaşların işe ve okula gidiş geliş saatlerinde tramvay sayısının arttırılması gerektiğini belirten Dölekçekiç, “SSK’dan sonra Çamlıca’ya veya Batıkent’e giden tramvaylar boş gidip boş geliyorlar. Ama SSK’dan birden yolcu biniyor, otogara kadar yüklü bir vaziyette gidiyor. Şehrin tramvay hatları uzatılırken bunun planlaması iyi yapılmalıydı. Örneğin, 71 Evler, Emek tarafından gelen tramvaylar okul saatlerinde ve iş saatlerinde sabah gidiş akşam dönüş saatlerinde yine çok fazla bir yüklenme oluyor yolcu sayısı bakımından. Onların saatlerinin de değiştirilmesinde ya da o pik saatlerde daha fazla tramvay konulmasının yararı olacağı düşüncesindeyim. Bir de proje de olup da adından bahsediliyor da bir türlü gerçekleştirilmiyor. Kuzey Çevre Yolu ile Güney Çevre Yolu. Eğer bu da yapılırsa şehir içi trafiğinin kısmen de rahatlayacağını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı. İHA
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti