Turistlerin ilgisi Lilliputlar’a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimarlık Fakültesi araştırma görevlisi Hakan Keleş, ‘Lilliputlar’ ismini verdiği illüstrasyon çizimlerini, özellikle şehrin kıyısında kalan ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarından telefonuyla çektiği fotoğraflarının üzerine işleyerek sosyal medyada tanıtıyor.

Kültür & Sanat Hit: 431 / Yorum: 0 / 28 Temmuz 2017 16:56
Turistlerin ilgisi  Lilliputlar’a
-A +A

‘Lilliputlar’ adını verdiği renkli karakteriyle gerçekleştirdiği illüstrasyon çizimleriyle dikkati çeken Keleş, kişisel Instagram sayfasında yayınladığı çizimlerin yurt içinde ve dışında yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Jonathan Swift tarafından 1726 yılında yayınlanan Gulliver’in Gezileri kitabından da esinlendiğini dile getiren Keleş, “Şehrimizin çok güzel fakat birileri tarafından fark edilmemiş sokaklarını fotoğraflayıp üzerine çizimler  yapıyorum. Dar sokakların içindeki büyük muhabbetleri dinlemek, dokunulmamış güzelliklere sadece kalemimle dokunmak hoşuma gidiyor” diye konuştu.
Keleş, Instagram hesabından paylaştığı çizimlerin sosyal medyadan hızla yayıldığını anlatarak, “Eskişehir'e sırf çizimlerimi görüp merak ettikleri için gelen turistler oldu. Çünkü fotoğrafının çektiğim sokakta yaşayan insanlar bile ‘Burası bizim sokak mı?’ diyebiliyor. Renkli ve eğlenceli fotoğraflar da sanıyorum turistlerin ilgisini çekiyor” dedi. AA


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti