Türkiye’nin Venedik’i

Güncel Hit: 205 / Yorum: 0 / 10 Nisan 2017 21:17
Türkiye’nin Venedik’i
-A +A


Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Eskişehir’de, turizm sezonu hızlı başladı. Kente gelen turistler, Venedik hayallerini Eskişehir’de gerçekleştiriyor.

Eskişehir’in önemli turizm bölgelerinden olan Porsuk Çayı, her yıl daha da popüler hale geliyor. Çay üzerinde vatandaşların hizmetine sunulan gondollar, yerli ve yabancı turistlere keyifli anlar yaşatıyor. Kent merkezinden geçen Porsuk Çayı, yapısı itibari ile Venedik’i andırması, yurt dışına çıkma imkanı bulunmayan insanlar hayallerini Eskişehir’de gerçekleştiriyor.

Eskişehir’i Venedik’e benzetiyorlar
Konuyla ilgili konuşan Gondolist Serdar Ülker, gondolların yaklaşık 10 yıldır faaliyette olduğu belirterek, “Genelde hafta sonları yoğun oluyor. Gondolların turu 30 lira, 4 kişiye kadar binebiliyorlar. Yaklaşık 10 dakikalık tur atıyoruz. Genellikle şehir dışından gelenler, Eskişehir’i Venedik’e benzetiyorlar. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Bazen herkesi memnun edemiyoruz, bir günde hafta sonu Cumartesi günü yaklaşık bin kişi filan geliyor. Genellikle evlilik tekliflerinde çok yoğun talep alıyoruz. Evlilik teklifi yapanlar oluyor. Kış aylarında pek talep olmasa da, kar yağışı olduğu zaman hava biraz daha ılıman oluyor. İnsanlar o havalarda da talep gösterdiler, bu kış bir tane gondol bıraktık kapatmadık. Mart ayında talep artmaya başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte ortalama yine bir 4 bin kişi kadar taşımışızdır. Özellikle hafta sonları 40-45 tur atıyoruz” şeklinde konuştu. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti