ÜLKENİN SON ŞANSI ‘HAYIR’

Kırk yedi dernek, sendika ve sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Eskişehir Hayır Platformu, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir forum düzenledi. Forumda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Hayır’ çıkması Türkiye’nin son şansıdır. Bu sebeple birleşmeliyiz ve birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

Güncel Hit: 2884 / Yorum: 0 / 11 Şubat 2017 23:59
ÜLKENİN SON ŞANSI ‘HAYIR’
-A +A

Eskişehir Hayır Platformu, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Eskişehir Hayır’ı Tartışıyor’ adlı bir forum düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Sinan Özkar ve birçok vatandaşın katıldığı foruma ilgi yoğundu. İlk olarak Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Akademisyenlerinden Gökhan İlker Şen’in anayasa değişikliği ile ilgili yaptığı sunum ile başlayan forumda birçok kişi tek tek söz alarak referandum sürecinde nasıl bir çalışma izlenmesi gerektiğine dair düşüncelerini aktardı.

BU ÜLKENİN BEKASININ KAVGASIDIR
ESASDER’in de Eskişehir Hayır Platformu’na dahil olduğu forumda ilk konuşmacılardan olan Büyükşehir  Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, köyler, ilçeler, varoşlar, kahveler, esnaflar ayırt edilmeksizin gezilip neden hayır denmesi gerektiğinin ve bunun parti değil memleket meselesi olduğunun anlatılması gerektiğini söyledi. Başkanlık sisteminin ikinci kurtuluş savaşı olduğunu iddia edenlere karşılık; “Asıl ikinci kurtuluş savaşı bizim verdiğimiz savaştır” diyen Büyükerşen, “Partileri ve particiliği bir kenara bırakmalıyız. Bu ülkenin bekasının kavgasıdır. ‘Hayır’ çıkması Türkiye’nin son şansıdır. Bu sebeple birleşmeliyiz ve birlikte mücadele etmeliyiz. Organize olmak zorundayız. Aksi durumda parçalanmaya, bölünmeye razı olmuşuz demektir. Buna razı olmayalım” dedi.

HEPİMİZ YOLLARA DÜŞELİM
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, kimseyi kırıp, incitmeden referandum sürecinde birlikte çalışılması ve ‘Hayır’ın önemimin vatandaşlara anlatılması gerektiğini belirtti. “Türkiye’den büyük tek insan yok” diyen Ataç, “Hepimiz yollara düşelim ve birlikte yürüyelim. Hepimizin demokrasiye, özgürlüğe, bağımsızlığa çok ihtiyacı var. Birlikte ‘Hayır’ın çıkması için çalışalım ve vatandaşa onun anlayacağı dilden başkanlığın, anayasa değişikliğinin ne anlama geldiğini ifade edelim” dedi.

MAHALLE ÇALIŞMALARINA KATILIN
CHP İl Başkanı Sinan Özkar, Liberal Demokrat Parti (LDP) Odunpazarı İlçe Başkanı Mert Eke, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Büşra Gündoğdu, Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Hüseyin Öge ve daha birçok kişinin söz alıp referandumda nasıl çalışması gerektiğine dair fikir beyan etti. Özellikle siyasi görüş, parti, kurum ayırt etmeden herkese kapılarının açık olduğunu belirten DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, platformlarının partiler üstü olduğunu, kendilerine katılan dernek ve sendikalarla her geçen gün büyüdüklerini söyleyerek, bundan sonraki mahalle çalışmalarında herkesin katılım göstermesini istedi. >MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
Çalışmalarınızı destekleyeceğiz

Çalışmalarınızı…

16:57 - 19 Temmuz 2017
Güncel
ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

20:56 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Anne kız sokakları şenlendiriyor

Anne kız sokakları…

18:53 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Ünlü oyunculardan Odunpazarı çıkarması

Ünlü oyunculardan Odunpazarı…

18:52 - 19 Temmuz 2017
Güncel
DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

18:51 - 19 Temmuz 2017
Güncel
İlk mahsul umut verdi

İlk mahsul umut verdi

18:51 - 19 Temmuz 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti