Uluslararası bayramlaşma

Güncel Hit: 120 / Yorum: 0 / 28 Haziran 2017 16:50
Uluslararası bayramlaşma
-A +A


 
Dünyanın dört tarafındaki ülkelerden üniversite eğitimi için Eskişehir'e gelen uluslararası öğrenciler, Yunus Emre Öğrenci Derneği'nin (YUDER) ev sahipliğinde bayramın üçüncü günü düzenlenen bayramlaşma programında buluştular.

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yemekhanesinde düzenlenen bayramlaşma programına katılan YUDER Başkan Yardımcısı Özcan Kırmaz, Yönetim Kurulu üyeleri Neşet Gürsoy ve Şükür Özer, misafir öğrencilere bayram ve bayramlaşmanın önemini anlatarak ümmet ve kardeşlik bilincine, birlik ve beraberliğine vurgu yaptılar.
Başkan Yardımcısı Özcan Kırmaz “Hepimiz kardeşiz. Farkı ülkelerden gelen bu kardeşlerimizi biz asla yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız. Çünkü bu insanlar ümmetin, geleceğin gücüdür” diye duygularını paylaştı.
“TÜRKİYE İKİNCİ VATANIM” 
Uluslararası öğrencilerin arasında Anadolu Üniversitesinde doktora eğitimi gören Awil Mahmud Noor, Türkiye’yi çok sevdiğini ve ikinci vatan olarak kabullendiğini ifade etti. Türkiye'nin tüm ihtiyaç sahip olan insanların yardımına koştuğunu, özellikle baskı gören Müslüman ülkeleri hiç bırakmadığını ifadelerini kullanan Awil Noor “Filistin Türkiye'nin yardımı ile bir gün özgür olarak. Biz de Türkiye’den gittikten sonra Türkiye’de gördüklerimizi ve öğrendiklerimizi memleketimize aktaracağız” diye konuştu. Asya ülkelerden Bangladeş, Hindistan, Pakistan, Myanmar, Afrika ve Balkan ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerin katıldığı bayramlaşma programı çeşitli ikramlar ve sonunda dualarla sora erdi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti