Vatandaşın gündemi geçim Hükümetin ise makam

Saadet Partisi İl Halkla İlişkiler Başkanı Nazif Ayaz, vatandaş ile yetkililerin gündeminin farklı olduğunu belirterek, “Vatandaş yapılan zamlarla nasıl geçineceğini düşünürken hükümet makam koltuklarında nasıl daha fazla kalırız düşüncesiyle hareket ediyor” dedi.

Güncel Hit: 185 / Yorum: 0 / 29 Ocak 2017 18:07
Vatandaşın gündemi geçim Hükümetin ise makam
-A +A


Parti binasında basın açıklaması yapan Saadet Partisi İl Halkla İlişkiler Başkanı Nazif Ayaz, son günlerde yaşanan gelişmelere bakıldığında halkın gündemi ile ülkeyi yönetenlerin gündeminin farklı olduğunu vurguladı. Vatandaşların her geçen gün yapılan zamlar ile nasıl geçineceğini düşündüğünü ifade eden Ayaz, “Esnaf ve tüccarlarımız işlerindeki durgunluğa ve ödemelerini nasıl yapacağına çare ararken, gençlerimiz hayata atılmak için artan işsizliğin karşısında kendilerine bir iş bulabilmek için can atarken maalesef yöneticilerimiz bu sorunlara çare olmak yerine mevcut makam ve koltuklarında nasıl daha fazla kalabiliriz düşüncesi ile hareket ediyorlar” diye konuştu.
Ekonominin gerçek gündem olamadığını savunan Ayaz, “Gerçek meseleleri konuşmak ve tartışmak yerine talilerini öne sürmek. Bu manada faiz meselesi kritik bir önemde. Bugüne denk uygulanan ekonomi politikasının en kritik noktası sanki faiz değilmiş, spekülatif para hareketlerine yüksek faiz verip borçlanılmış ve rantiyenin en önemli kurumları olan bankalar bu dönemde oturdukları yerden korkunç kazançlar elde etmemiş gibi ortaya atılan faiz lobisi söylemi sadece cambaza bak pratiğidir” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
Çalışmalarınızı destekleyeceğiz

Çalışmalarınızı…

16:57 - 19 Temmuz 2017
Güncel
ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

20:56 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Anne kız sokakları şenlendiriyor

Anne kız sokakları…

18:53 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Ünlü oyunculardan Odunpazarı çıkarması

Ünlü oyunculardan Odunpazarı…

18:52 - 19 Temmuz 2017
Güncel
DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

18:51 - 19 Temmuz 2017
Güncel
İlk mahsul umut verdi

İlk mahsul umut verdi

18:51 - 19 Temmuz 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti