Vicdanlar yaralandı

19 Mayıs arifesinde Mustafa Kemal üzerinden yürütülen çirkin kampanyanın eğitimde yaşanan dönüşümle uyuşarak devam ettiğini söyleyen Faik Alkan, “Hakaret kampanyaları gerekli yaptırımla karşılaşmıyor. Sembolik cezalar ise 19 Mayıs arifesinde vicdanları yaralamaktadır” dedi.

Güncel Hit: 808 / Yorum: 0 / 16 Mayıs 2017 22:24
Vicdanlar yaralandı
-A +A


Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Atatürk’e yapılan hakaret ve müfredat değişikliği hakkında konuştu. “Emperyalizme karşı mücadele eden ve ülkede geniş bir kesimin sahip çıktığı ve saygı duyduğu Atatürk, tarih sahnesinde gerçek yerini almıştır” diyen Alkan, “Ülkemiz tarihi açısından önemli bir tarih olan 19 Mayıs’a yaklaştığımız şu günlerde Mustafa Kemal üzerinden çirkin bir kampanya ile karşılaşmaktayız. Nesnellikten uzak belge adına hiçbir bilimselliği olmayan bu tartışmalar eğitimde yaşadığımız dönüşümle maalesef uyuşarak gitmektedir” diye konuştu.
ÇAĞDAŞLAŞLIKTAN VAZGEÇEN ÜLKE
Eğitimde bilimsel olmayan bir müfredat, mutlu olmayan öğrenciler ve çağdaşlaşma vizyonundan vazgeçen bir ülke ile karşı karşıya kalındığına dikkat çeken Alkan, “Fikir özgürlüğünün ötesine geçen hakaret kampanyaları gerekli yaptırımla da karşılaşmıyor. Sembolik cezaların ötesine geçmeyen kararlar 19 Mayıs arifesinde vicdanları yaralamaktadır. Eğitim Sen olarak, hakikat arayışından bağı kopmuş, hiçbir tarihsel nitelik taşımayan, tek amacı yalan ve iftiralarla kendi fikirlerini topluma kusmak olanların ödüllendirildiği bir dönemde bu ve benzeri hakaret ve karalama çabalarını kınıyor, bunu yapanların ve siyasi sorumlularının hesap vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...