Vicdanlar yaralandı

19 Mayıs arifesinde Mustafa Kemal üzerinden yürütülen çirkin kampanyanın eğitimde yaşanan dönüşümle uyuşarak devam ettiğini söyleyen Faik Alkan, “Hakaret kampanyaları gerekli yaptırımla karşılaşmıyor. Sembolik cezalar ise 19 Mayıs arifesinde vicdanları yaralamaktadır” dedi.

Güncel Hit: 875 / Yorum: 0 / 16 Mayıs 2017 22:24
Vicdanlar yaralandı
-A +A


Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Atatürk’e yapılan hakaret ve müfredat değişikliği hakkında konuştu. “Emperyalizme karşı mücadele eden ve ülkede geniş bir kesimin sahip çıktığı ve saygı duyduğu Atatürk, tarih sahnesinde gerçek yerini almıştır” diyen Alkan, “Ülkemiz tarihi açısından önemli bir tarih olan 19 Mayıs’a yaklaştığımız şu günlerde Mustafa Kemal üzerinden çirkin bir kampanya ile karşılaşmaktayız. Nesnellikten uzak belge adına hiçbir bilimselliği olmayan bu tartışmalar eğitimde yaşadığımız dönüşümle maalesef uyuşarak gitmektedir” diye konuştu.
ÇAĞDAŞLAŞLIKTAN VAZGEÇEN ÜLKE
Eğitimde bilimsel olmayan bir müfredat, mutlu olmayan öğrenciler ve çağdaşlaşma vizyonundan vazgeçen bir ülke ile karşı karşıya kalındığına dikkat çeken Alkan, “Fikir özgürlüğünün ötesine geçen hakaret kampanyaları gerekli yaptırımla da karşılaşmıyor. Sembolik cezaların ötesine geçmeyen kararlar 19 Mayıs arifesinde vicdanları yaralamaktadır. Eğitim Sen olarak, hakikat arayışından bağı kopmuş, hiçbir tarihsel nitelik taşımayan, tek amacı yalan ve iftiralarla kendi fikirlerini topluma kusmak olanların ödüllendirildiği bir dönemde bu ve benzeri hakaret ve karalama çabalarını kınıyor, bunu yapanların ve siyasi sorumlularının hesap vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti