YARINLA İLGİLİ ENDİŞENİZ OLMASIN

Tepebaşı Belediyesi’nde temizlik, güvenlik, park ve bahçeler ile destek hizmetleri işçilerinden sonra Fen İşleri Müdürlüğü taşeron işçileri de toplu sözleşmeye kavuştu. Toplu sözleşme Fen İşleri Müdürlüğünde çalışan 110 işçiyi kapsıyor.

Güncel Hit: 148 / Yorum: 0 / 3 Haziran 2017 17:31
YARINLA İLGİLİ ENDİŞENİZ OLMASIN
-A +A


AB Grup Şirketi ile DİSK’e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) arasında, Yüksek Hakem Kurulu (YHK) aracılığıyla bağıtlanan sözleşmeyle işçiler pek çok hak kazandı. Sözleşme 15 Haziran’da başlayıp 31 Aralık 2018 tarihinde son bulacak.Fen İşleri Müdürlüğü Zincirlikuyu Şantiyesi’nde düzenlenen toplu imza törenine, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Genel-İş Toplu Sözleşme Daire Başkanı Salih Doğrul, Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı, Araştırma Daire Başkanı Mehmet Güleryüz, Eğitim Daire Başkanı Mahmut Şengül, Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak ve DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz ile işçiler katıldı.
Etkinlikte konuşan Tepebaşı Belediye Başkan Ahmet Ataç, “Yasaların karşısında yapacağımız tek şey sendikalaşmadır. Biz buralardan küçük küçük bu ateşi yakıyoruz. Ben buradayken, yarınla ilgili endişeniz olmasın. Belediyemizde bin 500’e yakın taşeron arkadaşımız var ve bunların yaklaşık bin 450’si sendikalı oldu. Referandum öncesinde, emeğimize sahip çıkalım diyordum. Hepinize hayırlı olsun arkadaşlar, bu kervan büyüyerek devam edecek” şeklinde konuştu.Daha sonra Başkan Ataç ve sendika yetkilileri arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi, işçiler tarafından sevinçle karşılandı.Toplu iş sözleşmesi ile işçilere, 2017 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4 ve ikinci 6 ayı için yüzde 4 zam imkanı sağlandı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti