YASALAŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Eskişehir Kadınları Platformu üyeleri müftülüklere nikah yetkisi verilmesi tasarısını protesto etti. Platform adına açıklama yapan Yağmur Keçeli, “Bu tasarının yasalaşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Güncel Hit: 138 / Yorum: 0 / 3 Ağustos 2017 17:43
YASALAŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
-A +A

Odunpazarı İlçe Müftülüğü önünde bir araya gelen Eskişehir Kadınları Platformu, yaptıkları basın açıklaması ve ellerindeki dövizlerle il ve ilçe müftülüklerine verilmesi planlanan nikah yetkisine tepki gösterdi. Eskişehir Kadınları Platformu adına açıklama yapan Yağmur Keçeli, “Bu yasa tasarısı, medeni kanun ile düzenlenmiş alanların, dini bakış açısı ile yeniden şekillendirilmeye çalışılmasına, kadınlar ile çocukların kanun tarafından korunan haklarının gasp edilmesine ve laik yaşama açık bir saldırı niteliğindedir. Tasarı, kadınların temel hak ve özgürlüklerine yönelik bir saldırı olduğu kadar çocuk istismarını da teşvik ediyor” dedi.
 
SALDIRILARA KARŞI UYANIK OLALIM
Bu konuda mücadele edeceklerini ve tasarının yasalaşmasına izin vermeyeceklerini belirten Keçeli, “Biz kadınlar daha önce çocuk istismarcısına örtülü af getiren yasa teklifini nasıl engellediysek, haklarımıza saldıran, çocuk evliliklerinin ve istismarın önünü açan bu teklifin yasalaşmasına da asla izin vermeyeceğiz. Kadın ve çocuk düşmanı yasalarınıza ve gerici eğitiminize izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızdan elinizi çekin. Tüm kadınları, yeni kadın düşmanı saldırılara karşı uyanık olmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
Kadınlar basın açıklamasının ardından ellerinde taşıdıkları dövizleri, ilçe müftülüğünün önüne bıraktı. ESRA ÜNLÜ
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti