Yeni yönetim bu işi başaracak

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı önceki gece camianın önde gelen isimleriyle 4 buçuk saat toplantı yaptı. Avcı yaptığı açıklamada, “Görüşmeler çok olumlu geçti. Yeni yönetimin bu işi başaracağı ve Eskişehirspor’u ileri taşıyacağına inanıyorum” dedi.

Spor Hit: 356 / Yorum: 0 / 12 Temmuz 2017 18:23
Yeni yönetim bu işi başaracak
-A +A

Beş buçuk saat sürdü
“Önemli ve verimli bir gece oldu. Beş buçuk saat süren bir maraton oldu. Tek konumuz vardı, Eskişehirspor. Eskişehirspor’un önümüzdeki yıla ve yıllara nasıl hazırlanacağı, nasıl bir yönetim oluşturtulması gerektiği, geçmişte yapılanlar- yapılmayanlar, bugün yapılanlar-yapılmayanlar, yarın yapılması gerekenler- yapılmaması gerekenler üzerine sizlerin de yakından tanıdığı bu konularla ilgili tüm arkadaşlarımızla enine boyuna istişarelerimiz oldu.”

5 isimle görüştü
Ben öncelikle istişarelerimize katılan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten onlarda büyük bir özveriyle deneyimlerini bizimle paylaştılar. Halil Ünal, Mesut Hoşcan, İsmail Ilgaz, Sinan Özeçoğlu ve Nebi Hatipoğlu ile görüştük. Ayağından rahatsız olan Aydın Begiter ile de uzun bir telefonla görüşmesi yaptık. En son onunla görüştüm zaten. Kendisine bilgi verdik, onun önerilerini ve düşüncelerini de aldım.”

Verimli geçti
Böylece istişare turumuzu geniş bir çerçevede tamamlamış olduk. İyi oldu, bizim açımızdan çok verimli oldu. Zannediyorum katılan arkadaşlarda bu süreçten memnun olarak ayrıldılar. İnşallah Perşembe günü yapılacak genel kurula daha bir birlik havası içinde, daha planlı, programlı, daha vizyoner bakışla yeni bir yönetim seçmek için gidiyor olacak. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyorum.”

Şeffaf ve denetlenebilir yönetim
Eskişehirspor bu sezon son dakika bir şanssızlığıyla bu durumda. Yoksa iki penaltıyla farklı bir yerde olabilirdi, çok başka şeyleri konuşuyor olabilirdik. O maçtan önce de söylediğim gibi futbol her türlü neticeye açık. Önemli olan yenerken yenilirken de centilmenliği muhafıza edebilmek. Eskişehirspor bu anlamda bu feraseti gösterebilecek bir kurumdur. Şeffaf, açık, denetlenebilir vizyoner bir yönetim yakışır.”

Başarıya inanıyorum
Ben bu istişarelerimizden yapılacak genel kuruldan tamda buna uygun bir yönetim kurulunun çıkacağını ümit ediyorum. Bunun işaretlerini görüyorum. Bu işe gönül verenlere birikimleriyle, projeleriyle, vizyonlarıyla eleştirileriyle Eskişehirspor’un bulunduğu durumdan bir adım öteye götüreceğine inanıyorum.”

Teşekkür ediyorum
Böylesi bir durumda göreve gelecek kişileri medeni cesaretleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Eskişehirsporluluk duruşu gösterdiler. Böyle bir durumu gördüğüm içinde oldukça mutluyum. Konuştuğum arkadaşlarla açık yürekli cevaplar aldım. Ümitsiz olmak için bir neden yok. Eskişehirspor çok daha iyi yerlere gelecek. Burada artık birlik ve beraberliğin sağlanması destek verilmesi gerekiyor.”

Sıra artık onlarda
“Belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin, kuruluşların, odaların, ticaret, sanayi erbabının, girişimcilerin ve tabi taraftarların mutlaka şu veya bu şekilde sorumluluk üstlenmesi gereken bir kulüp. Ben taraftarımızda bu iradeyi görüyorum. Şimdi sıra şehrin diğer aktörlerinde… Onlarda şehrin bu birlik ve beraberlik havasına mümkünse birikimleriyle, projeleriyle, önerileriyle katkıda bulunmalıdırlar. Hiç bunları yapamıyorlarsa gölge etmeyerek yeni seçilecek olan yönetimin önüne olur olmaz engeller çıkarmayarak da katkıda bulunabilirler. Eskişehir bunu başarır.”

Katkıyı vereceğiz
“Yeni yönetime desteğiniz olacak mı?” sorusuna ise Avcı şu ifadelere yer verdi; Biz başından beri söylediğim bir şeyi bir kere daha tekrar edeyim. Sadece bugün söylediğimi bir söz değil. Geçen senenin başında da söylediğim bir şey… Biz Eskişehirspor’a elimizin erdiği, gücümüzün yettiği, yasaların imkân verdiği ölçekte her türlü katkıyı yapmaya geçmişte olduğu gibi bugünde devam ederiz. Biz Eskişehirspor’un tüzel kişiliğine bakarız.

Unakıtan’ı da unutamayız
“Geçmişte derken sadece kendi bakanlık dönemimi kast ediyor değilim. Eskişehirspor köklü bir takım. Rahmetli Kemal Unakıtan’ı da unutmayalım. O zaman nasıl rahmetli Kemal Ağabey,  Eskişehirspor’a kendi sorumluluk alanı içinde elinin yettiği, gücünün yettiği oranda nasıl büyük hizmetlerde bulunduysa bizde her birimizde kendi bulunduğumuz yerlerde elimizin erdiği oranda bu hizmeti devam ettirmeye çalışıyoruz.

Herkes katkıda bulanacak
“Biz hep siyasetle sporun birbirinden ayrı olması gerektiğini söyledik. Bütün bunları yaparken de geçen sezon yaptıklarımızı siz sormadıkça söylemedik. Sorduğunuz zaman da pek çoğunu söylemedik de… Yani bunları davul çalarak yapmanın gereği yok.  Bunları siyasete tahvil etmek, burada şöyle yaparsam siyasete şu gelir falan böyle hesaplar hem doğru değil hem de yakışmaz. Onun için herkes elinde ne imkân varsa ne kadar katkıda bulunabiliyorsa katkıda bulunacak bundan da siyasi bir getiri beklemeyecek.

Özeçoğlu sorusu soruldu
Bakan Avcı’ya Sinan Özeçoğlu’nun ismi ön plana çıkıyor sorusu da soruldu. Avcı ise şu şekilde cevap verdi; “Bende sizin yayınlarınızdan öyle olduğunu anlıyorum. Siz de sosyal medyayı takip ediyorsunuz galiba… Genel Kurul her türlü adaylığa da açık… Biz burada görüşmeler yapıp şunu söylemiyoruz, katiyen bunu bir kez daha söyleyeyim. Biz herhangi bir adaya ‘Sen bizim adayımızsın, çık arkandayız, biz başka da hiçbir aday…” demiyoruz. Bizim adayımız genel Kurul’un seçtiği adaydır.”

İyi yönetim olacak
“Benim şu anda belli başlı adı geçen aday olma ihtimali olan, aday olacağını ima eden, aday olabileceğini söyleyen isimlerle yaptığım toplantılardan ortaya çıkan tablo benim açımdan Eskişehirspor’un iyi bir yönetime kavuşacak potansiyelini gösterdiğini söylüyorum. Yoksa herhangi bir adayı sadece bizim açımızdan da değil herhangi bir siyasi figür tarafından ‘filanca benim adayımdır’ dense bile o adayın aleyhinedir. Çünkü spor ayrı siyaset ayrı…” 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti