YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞIYORUZ

Eğitim İş Genel Basın-Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Ebru Sungar, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi tarafından öğretmenlere verilen ‘Bütçemi Yönetiyorum’ seminerini eleştirdi. Sungar, “Bizler, Kamu emekçileri, olarak yoksulluk sınırı altında inim inim inlerken, bu seminerin verilmesi ‘Biz size gayet ideal bir ücret veriyoruz, ancak siz harcamayı bilmiyorsunuz’ demek değil midir?” diye sordu.

Güncel Hit: 417 / Yorum: 0 / 15 Haziran 2017 19:18
YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞIYORUZ
-A +A


Milli Eğitim Müdürlüğü Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi tarafından öğretmenlere ‘Bütçemi Yönetiyorum’ konulu bir seminer çalışması düzenlendiğini aktaran Sungar, seminerin bu alanda yeterliliği olmayan El Sanatları ve Nakış Öğretmeni tarafından verildiğini ileri sürdü. Sungar, “Amacımız konuşmacı Nakış Öğretmenini zor durumda bırakmak değildir. Ancak; ülkemiz böylesi bir anlayışla nereye varabilir? Hükümet öğretmenlere insanca yaşaması gereken ücreti ödemek yerine finans aktörleriyle omuz omuza verip öğretmeni şükreden; hakkını arayan değil, verilene razı olan kullar haline mi getirmeye çalışmaktadır? Yaklaşık 483 milyar geliri, 505 milyar gideri olan devlet bütçesi ortadayken bu semineri önce hükümetin alması gerekmez mi?” diye konuştu.
YANDAŞLARI ŞİMDİDEN UYARIYORUZ
Öğretmenlerin ücretlerine dikkat çeken Sungar, “Bizler, Kamu emekçileri, öğretmenler olarak yoksulluk sınırı altında inim inim inlerken öğretmene bu seminerin verilmesi ‘Aslında biz size gayet ideal bir ücret veriyoruz, ancak siz harcamayı bilmiyorsunuz’ demek değil midir? Ağustos ayında masaya oturacak ve muhtemelen hükümeti alkışlamaktan elleri patlatacak yandaşları da şimdiden uyarıyoruz! Kadrolaşma ve kayırmacılık konusundaki mahirliğinizi kamu emekçilerinin hakları için gösterin!Biliyoruz ki tüm kamu çalışanlarını yine yanıltacaksınız!” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti