YÜRÜYÜŞÜN KALBİNE ESKİŞEHİR DAMGASI

Güncel Hit: 544 / Yorum: 0 / 24 Haziran 2017 23:33
YÜRÜYÜŞÜN KALBİNE ESKİŞEHİR DAMGASI
-A +A

HABER: AYŞEGÜL HÜMMET

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da Güven Park’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü devam ediyor.
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması nedeniyle başlayan yürüyüşe halk da destek veriyor. Dokuzuncu gününü gerçekleştiren yürüyüşe Eskişehir’den milletvekilleri, belediye başkanları yanı sıra sivil toplum örgütleri de büyük katılım sağlıyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yürüyüş esnasında görüşlerini paylaştılar.

İNATLA VE AZİMLE
Gaye Usluer: “İnatla, azimle ve adalet isteyerek yürüyeceğiz. Bir yıl önce 15 Temmuz’da Türkiye bir darbe girişimine maruz kaldı. Bir ay boyunca insanları sokağa döktü iktidar. Demokrasi nöbeti diyerek. Ama demokrasi nöbeti diye tutturanlar bugün adaleti tutsak ettiler. Demokrasi nöbeti tutturanlar özgürlükleri hiçe saydılar. Özgürlük olmadan demokrasi olmaz. Adalet olmadan demokrasi olmaz. Adaleti bulana kadar yürümeye devam edeceğiz. Ayrıca Eskişehir’deki yürüyüşler bölgede bir hareketlenme ve ses duyurma adına önemli ama esas olan buradaki yürüyüş. Onun için Eskişehir yurttaşlarımızla ve partimizle başından beri burada yürüyüşe destek oluyorlar. Esas olan bu yürüyüş.”

MORAL VERİYOR

Utku Çakırözer, “Yürüyüş hem Eskişehir’de hem Türkiye’de oldukça büyük ses getirdi. Parti teşkilatımız burada, belediye başkanlarımız sürekli geliyor. Katılımın yüksek olmasında Eskişehir’in payı var. Emek vermek çok önemli. Buraya gelen her Eskişehirli Türkiye’ye moral veriyor. Genel Başkanımız da Eskişehir’in sürekli yürüyüşe destek vermesinden çok memnun. Bu yürüyüş Türkiye’nin güzel günlerine, demokratik günlerine, hukuk devleti olmasına yönelik amacımız arttırdı. Adaletsizliğe isyan eden binlerin böyle yürüyor olması geleceğe yönelik umutlarımızı arttırdı. Bu ülkeye hukuk, birlik, beraberlik ve kardeşlik düşüncelerimizin hakim olacağına inanıyorum.”

ÇIĞLIK OLACAĞIZ
Cemal Okan Yüksel, “Zannediliyor ki biz sadece Enis ağabey için yürüyoruz. Yapmazlar ama, Enis ağabeyi bugün bıraksalar biz yine yürüyeceğiz. Biz bu ülkedeki kokuşmuşluğun, adaletsizliğin önüne geçmek için bir çığlık olabilmek için yürüyoruz. Türkiye’de çivisi çıkan adaletin, sosyal adaletsizliğin, işçilerin haklarını korumak için yürüyoruz. Diyorlar ki yürümekle yollar aşılmaz. Ama biz yürüdükçe iktidarın nasıl korktuğunu nasıl aşındığını görüyoruz. Bu bireysel başlayan CHP Genel Başkanının bireysel inisiyatifiyle başlayan yürüyüş halk hareketine döndü. Malesef yoğun Meclis gündemi ve buradaki yürüyüşü takip etmek için Eskişehir’e gidemedim. Eskişehir’i basından takip edebiliyorum.”

HERKES İNANIYOR
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Hava şartları ve Türkiye’nin geldiği ortam nedeniyle zor bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bu yürüyüşe inanan bir ortam ve inanan bir lider var dolayısıyla ben başarılı bir eylem gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum ve dünyaya da farklı bir ses vereceğimizi düşünüyorum. Eskişehir’de de iki günde bir destek eylemi yapıyoruz. Pazartesi Salı günü Tepebaşı, Çarşamba ve Perşembe günü de Odunpazarı Belediyesi olarak burada ev sahipliği yaptık, hizmet ediyoruz. Ben bu işin Cumhuriyet Halk Partisi açısından başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum. Çünkü bu beklenmedik ve farklı bir eylem ve doğru bir sonuç alacağımıza inanıyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti