Zam her memura yapılmalı

Türk Büro Sen Şube Başkanı Zafer Güney sadece hakim ve savcı maaşlarına zam yapılmasını eleştirerek adliye çalışanlarının yok sayıldığını söyledi.

Güncel Hit: 217 / Yorum: 0 / 31 Ocak 2017 17:00
Zam her memura yapılmalı
-A +A


Türk Büro Sen olarak hakim ve savcılara yapılan ücret artışının tüm kamu çalışanlarına yansıtılmasının gerekli olduğunu düşündüklerini belirten Güney, hakim ve savcılara verilecek bu zamdan diğer adalet çalışanlarının da faydalanmak istediğine dair adliye çalışanları tarafından imzalanan talep dilekçeleri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a gönderilmek üzere topladıklarını söyledi. 14 yıllık AK Parti iktidarı sürecinde farklı dönemlerde üç defa hakim ve savcıların ekonomik ve sosyal durumlarını düzeltici kanuni düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Güney, “Düzenlemeye göre hakim ve savcıların maaşlarında derecelerine göre kademeli olarak artış yapılacak. Birinci sınıfa ayrılmış hakim ve savcılar 2 bin 700 lira maaş artışı alacak” dedi.
ADALET HİZMETİNİ SADECE HAKİMLER VERMİYOR
Güney “Hakim-savcı ve bu meslekten sayılanların 10 Bin 800 liraya ulaşan maaşları, bu zamla birlikte 13 bin 500 liraya çıkacak. Meslekte 21 yılını doldurmuş birinci sınıf hakim ve savcılar için bu, yüzde 25’lik bir artış anlamına geliyor. Adalet hizmeti verenler sadece hakim ve savcılar değildir. Yazı işleri müdüründen, mübaşirine, zabıt katibinden teknik elemanına kadar 60 bini aşkın adalet çalışanı mesai mefhumu tanımadan hizmet sunmaktadır. Adalet hizmeti sunanlar arasında farlı bir uygulama, adalet hizmetlerinin verimini düşürdüğü gibi çalışma barışını da sekteye uğratır” diye konuştu. SELİN UZ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti