“Eskişehir’e zafer armağan edeceğiz”

Kategori: Spor - Tarih: 6 Aralık 2017 14:52
“Eskişehir’e zafer armağan edeceğiz”

Erkekler Hentbol Süper Ligi’nde 11’inci haftaya lider giren Selkaspor, cumartesi günü saat 13.00’de Göztepe’yi konuk edecek. Kritik maç öncesi Sportif Direktör Osman Özoğlu ve Kaptan Recep Dege Eskişehir’e zafer armağan etmek istediklerini belirtti

10 maçta 7 galibiyet
Selkaspor, Hentbol Süper Ligi’nde yoluna doludizgin devam ediyor. Geride kalan 10 maçın 7’sini kazanan Beton Adamlar, yalnızca 2 maçta parkeden mağlubiyetle ayrıldı. Selkaspor, bir maçta ise beraberlik laldı. Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan temsilcimiz ligin 11’inci haftasında Göztepe ile mücadele edecek.
 
“Güçlü bir ekip”
Göztepe’yi ağırlayacak olan Selkaspor’da Sportif Direktör Osman Özoğlu açıklamalarda bulundu. Göztepe’nin ligde 4’üncü sırada olduğunu ve İzmir temsilcisinin Beşiktaş ve Ankaraspor ile birlikte en güçlü rakiplerinden biri olduğuna değinen Özoğlu, Göztepe ile kendi sahamızda oynayacağız. Göztepe, Avrupa’da da son 16’ya kalmayı başardı. Bundan dolayı iyi de bir hava yakaladı” ifadelerini kullandı.
 
“Ligdeki dengeler belirlenecek”
Zorlu maçın çok kritik olduğunu söyleyen Özoğlu, “Puan olarak şu an biz onlardan 2 puan öndeyiz ama onların bir maçı eksik. Bundan dolayı bu maç bizim için çok önemli. Göztepe’yi yendiğimiz taktirde 2 puanlık bir avantajla ilk yarıyı bitireceğiz. Çünkü onların da bizim de Beşiktaş ile maçımız var. Bu iki maç ligde dengeleri belirleyecek. Bu maçlar ligde ilk 3’ü belirleyecek. Bundan dolayı bu maç bizim için çok önemli” dedi.
 
“O maçı unutturacağız”
Özoğlu, “Göztepe ile geçen seneden gelen güzel diyemeyeceğim maçımız var. Eskişehirspor’un Göztepe ile Antalya’da yaptığı final maçından bahsediyorum. Biz bu galibiyetle Eskişehirli sporseverlere Antalya’daki bu maçı unutturmak, bu galibiyeti onlara armağan etmek istiyoruz. Cumartesi günü saat 13’de Porsuk Spor Salonu’nda bizleri yalnız bırakmasınlar. Göztepe’nin taraftarı da bu maça gelecek. Eskişehirlilere bizim bu maçta çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
 
“İyi hava yakaladık”
Selkaspor Kaptanı Recep Dege ise 4 maçlık galibiyet serisi ile iyi bir hava yakaladıklarını belirterek, “Göztepe maçı evet zor bir maç. Rakibimiz olan bir takım Göztepe. Ben inanıyorum ki yakaladığımız bu güzel havayla Selkaspor olarak galibiyet alırız. Galibiyet alacağımıza inanıyorum. Biz takım olarak buna inandık. İnşallah bizim için güzel bir maç olacak” şeklinde konuştu.
 
“Emin adımlarla ilerliyoruz”
Göztepe maçının çok önemli olduğunu söyleyen Kaptan Dege, “Taraftarımız zaten bizi her maç destekliyor. Yalnız bırakmıyorlar. Ama tabii Göztepe maçında daha büyük beklenti içerisindeyiz taraftarımızdan. Kritik bir maç çünkü. Sezon başında bizim bir sloganımız vardı ‘Avrupa Eskişehir’e gelecek’. Hala da var bu. Şu an bu hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah Avrupa Eskişehir ‘e gelecek. Ben inanıyorum” dedi.
 

http://www.sonhaber.com.tr/haberprint/-eskisehir-e-zafer-armagan-edecegiz--70794.html