ESO 50 YAŞINDA

Kategori: Güncel - Tarih: 10 Kasım 2018 20:29
ESO 50 YAŞINDA

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) 50’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anemon Otel’de program düzenlendi.


Eskişehir Sanayi Odası’nın 50’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama programı gerçekleştirildi. Programa Vali Özdemir Çakacak, AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve çok sayıda davetli katıldı.
MERKEZ HALİNE GELDİ
Törende konuşan Vali Çakacak, “Eskişehir coğrafi konumunun yarattığı avantaj ile demiryolu ve karayollarının kavşağında olması, tarım ve ticarette öne çıkmasına neden olurken; aynı zamanda bu özellik sanayinin gelişmesini sağlamış, köklü sanayi geçmişi ve zengin yer altı maden kaynakları Eskişehir’i ekonomik, sanayi ve ticarî imkânlar bakımdan önemli bir merkez hâline getirmiştir” ifadelerini kullandı.
ESKİŞEHİR GÖZ BEBEĞİ
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Eskişehir’in eğitimiyle, kültürüyle, sanayisiyle Anadolu’nun göz bebeği bir kent olduğunu kaydetti. Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bu tekerlek, bu tümsekte kalmaz. Bu tümseği aşacağız. Tümseği çıkarken biraz zorlanırız ama tümsekten inerken hızla ineriz” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Bunu yaparsak hep beraber kazanırız, yapamazsak kaybederiz. Birbirimizi ötekileştirmeyelim. Birbirimizi sevelim. Bizim bizden başka dostumuz yok.”
GELECEK PARLAK
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş da, “Bu akşam aslında 50 yılın helalleşme gecesi. Bireysel çıkarlardan ve iktidar mücadelelerinden uzak bir helalleşme gecesi. Birlik beraberlik içerisinde Eskişehir olma gecesi. Ortak aklı ve hedefleri buluşturma gecesi” dedi. Kentteki sanayinin ihracat oranının her geçen gün artış gösterdiğini anlatan Çakacak, “Eskişehir Sanayi Odasına üye kuruluşların ihracat tutarı 2 milyar doları aşmıştır. Gerek Sanayi Odası gerek Ticaret Odası gerek üniversiteler ve diğer tüm aktörlerin desteğiyle Eskişehir’in geleceği daha parlak olacaktır” şeklinde konuştu. HM
77777777777777777777
 

http://www.sonhaber.com.tr/haberprint/eso-50-yasinda-100366.html