İŞ BİRLİĞİYLE BÜYÜYECEĞİZ

Kategori: Güncel - Tarih: 14 Nisan 2019 19:11
İŞ BİRLİĞİYLE BÜYÜYECEĞİZ

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Bölgesel İş Birlikleri Geliştirme Vizyonu kapsamında Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı (EBSO) ve EurasiaRail Raylı Sitemler Fuarını ziyaret etti. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, yapılabilecek iş birliklerinin yeni yatırımlara vesile olacağını söyledi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’na gerçekleştirilen ziyarette konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, bölgesel arası iş birliklerine ayrı önem verdiklerini bunun da karşılıklı yeni yatırımlar ve projeler için iyi bir zemin oluşturacağının altını çizdi.
İLK ADIMLAR
Gerçekleştirilen ziyaretin ESO’nun bir süredir devam ettirdiği Bölgesel İş Birlikleri Geliştirme Vizyonu kapsamında olduğuna değinen Kesikbaş, “İş birlikleri oluşturmak, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve şehrimiz sanayisinin gelişimine katkı sağlamak için EBSO ile bir aradayız. Ayrıca şehrimizin sanayi potansiyelini daha geniş kitlelere tanıtmak ve imkanlarımızı anlatmak için EBSO’nun değerli yöneticileri ile buluştuk. Çünkü yapılabilecek her türlü iş birliği yeni yatırımlara da vesile olacaktır. Bölgesinde sanayiye hizmet eden EBSO’nun birikimi çok değerli bu bağlamda bölgesel olarak pek çok iş birliği ve sistematik çalışmalar gerçekleştirebiliriz. Bu ilk adımlar ümit ediyoruz ki ilerleyen günlerde daha da artacaktır” dedi.
KALKINACAĞIZ
Eskişehir Sanayi Odası’nı İzmir’de ağırlamaktan ve yeni diyalog çalışmaları içinde olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten EBSO Başkanı Yorgancılar ise, “Ülkemiz sanayisi ve ekonomisinin güçlenmesine ilişkin görüşlerimizi paylaştık. Bölgeler arası yapılabilecekleri değerlendirmek bizim için de çok önemli. Ülkemiz ancak üretimle büyüyüp kalkınacak ve bunun içinde iş birlikleri sağlayacağız. Reel sektörün üretim çabalarını devletin de desteklemesiyle başarabiliriz” diye konuştu. 
FUARA ZİYARET
EBSO’ya gerçekleştirilen ziyaretin yanı sıra ESO heyeti İzmir’de yapılan EurasiaRail uluslararası demiryolu, hafif raylı sistemler ve lojistik fuarını da ziyaret etti. Fuara katılan ve sektördeki üyelerinin tanıtımını yapan ESO Standın da bir süre görüşmeler gerçekleştiren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESO Başkan Yardımcısı Fatih Düş, Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Taşel, Gürhan Albayrak, Evren Şahin, ESOABİGEM Genel Müdürü Ahmet Özyazıcı ve ESO Genel Sekreteri Volkan Günaydın fuarda ayrıca Eskişehirli firmaların stantlarını da ziyaret etti. ESO Heyeti fuara katılan Esray, TÜLOMSAŞ, Piton Yazılım, Endel-Bekel ve Das Lager firma temsilcileri ile fuarı ve sektörün geleceğini konuştu. HM
 

http://www.sonhaber.com.tr/haberprint/is-birligiyle-buyuyecegiz-103649.html