Sessiz seçim kampanyası

Kategori: Güncel - Tarih: 24 Aralık 2018 17:16
Sessiz seçim kampanyası

AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan ve sosyal medyanın önemine dikkat çeken Zihni Çalışkan, “Dijital dönüşüm sonucu haberleşme sosyal medya üzerinden oluyor. Biz de gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini terk ediyoruz” dedi.

AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,  İl Başkanı Zihni Çalışkan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın ve kadın kolları ile gençlik kolları tanıtım medya başkanları katıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda 31 Mart yerel seçimlerde uygulanacak ‘dijital seçim kampanyası’ konuşuldu. İl Tanıtım Medya Başkanı Hasan Burgaz’ın hazırladığı sunum ile başlayan toplantı, Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın sunumu ile devam etti. Sunumların ardından konuşan Başkan Çalışkan, yaklaşan yerel seçimler öncesi sosyal medyanın önemini vurguladı.
FLAMASIZ VE GÜRÜLTÜSÜZ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği flamasız ve gürültüsüz seçim kampanyasına dikkat çeken Çalışkan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi artık klasik seçim kampanyaları dönemi kapandı. Dijital dönüşümün sonucu nedeniyle artık haberleşme sosyal medya üzerinden oluyor. Bu nedenle gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini tamamen terk ediyoruz. Böylelikle Partilere ve adaylara çok ciddi, maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi kağıda boğan israflardan da kurtulmuş olacağız. Bu bağlamda Tanıtım Medya birimlerimize büyük görev düşüyor. Ekibimize güvenimiz tam” ifadelerini kullandı. HM
 

http://www.sonhaber.com.tr/haberprint/sessiz-secim-kampanyasi-101353.html