Hacı Murat 48 yaşında

Videoyu Aç Hacı Murat 48 yaşında
A
a

Bir grup klasik otomobil tutkunu, Tofaş tarafından 12 Şubat 1971’de üretimine başlanan ve adını Bursa’nın Osmanlı’ya başkentlik yaptığı dönemde hüküm süren Sultan 1. Murad’dan alan ‘Murat 124’ marka otomobillerinin 48’inci ‘yaş gününü’ pasta keserek kutladı.


Tarihi Odunpazarı evlerinin bulunduğu yerleşkede bir araya gelen, halk arasındaki adıyla ‘Hacı Murat’ sevdalıları, her yıl olduğu gibi 48 yaşına giren otomobilleri için pasta kesti. Otomobil sahiplerinin ‘İyi ki doğdun Hacı Murat’ şeklindeki kutlamasına eşlik eden vatandaşlar, hem fotoğraf çektirdi hem de ikram edilen pastadan yedi.
RÖTARLI KUTLAMA
Yaklaşık yarım asırdır kendisine arkadaşlık eden Murat 124 marka otomobiliyle kutlamaya gelen 62 yaşındaki Recep Gürlü, otomobillerine hissettikleri sevginin tarifsiz olduğunu söyledi. Gürlü, her yıl 12 Şubat’ta klasik otomobil tutkunlarıyla bir araya geldiklerini belirterek, “Bu yıl bir gün rötarlı kutladık. Hacı Muratlar bizim arkadaşımız olduğu için doğum gününü kutlamamak olmaz” dedi.
TÜRKİYE’Yİ GEZDİM
82 yaşındaki klasik otomobil tutkunu Ali Cengiz Saygaç da aracını 36 yıldır kullandığını dile getirerek, “Türkiye’yi onunla gezdim. Hiçbir sorun yaşatmadı bana. Bu araçların sahiplerine rica ediyorum, arabalarına iyi baksınlar” diye konuştu. Doğum günü kutlamalarına katılanlardan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Simge Çelik ise “Böyle güzel bir kutlamaya konuk olduk. Pastamızı yedik. Klasik otomobilleri çok seviyorum. Daha samimi ve sıcak geliyorlar” ifadelerini kullandı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi