HAMAMYOLU’NDA YERYÜZÜ SOFRASI

Videoyu Aç HAMAMYOLU’NDA YERYÜZÜ SOFRASI
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi, Hamamyolu Caddesinde Yeryüzü Sofrası kurdu. “Ekmeğimizi, aşımızı, soframızı iftarda paylaşıyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen Yeryüzü Sofrasına çok sayıda vatandaş katıldı.


Evlerinde hazırladıkları yemekleri alıp Hamamyolu Caddesine gelen vatandaşlar, hem yemeklerini paylaştı hem de birlikte oruç açtı. Vatandaşlar, aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Başkan Kazım Kurt da vatandaşlarla yakından ilgilendi. Alanda bulunanlarla tek tek görüşen Başkan Kurt, onların istek ve şikâyetlerini dinledi.
BİRLİK VURGUSU
İstanbul ile eş zamanlı olarak kurulan Yeryüzü Sofrasına İlahiyatçı, Yazar İhsan Eliaçık da telefonla bağlandı. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Eliaçık, Yeryüzü Sofrasının halkın kendi evinden getirdiklerini ortaya sermesi ye yemeğini paylaşması ile gerçekleştiğini söyledi. Eliaçık, “Yeryüzü Sofrası; birliği, barışı, kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı, kendini, nefsini, flamasını, bayrağını kenara çekmeyi ve ortamdaki insanlarla kaynaşmayı ve ortak bir iyi yaratmayı hedefliyor, amaçlıyor” diye konuştu.
KENDİ SOFRAMIZ
İftar sonrasında vatandaşlarla birlikte Hamamyolu Caddesinde bulunan ve Odunpazarı Belediyesi tarafından işletilen cafelerde çay içen Başkan Kurt, “Ramazan ayları, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği aylardır. Ramazan Ayı boyunca barış, kardeşlik vurgusu yaptık. Bu gün de halktan uzak, gösterişli iftar sofralarına karşı; kendi soframızı kurduk. Yemeğimizi, aşımızı paylaşıp; orucumuzu açtık. Birlik ve beraberliğimizin katlanarak arttığı; barış ve kardeşlik içinde geçirdiğimiz nice Ramazanlar da görüşmek dileğiyle. Şimdiden tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi