19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Han doğalgaz istiyor

Videoyu Aç Han doğalgaz istiyor
A
a

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda doğalgaz taleplerini yineledi. ESGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ceyhan “Han’a doğalgazın gitmesi 20 milyon lira maliyetinde olacak. Bin civarı nüfuslu bir yere o maliyeti yapamıyoruz” diyerek yanıt verdi.

Eskişehir 2018 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı İsmail Soykan başkanlığında gerçekleşti. Valiliğin Yunus Emre Toplantı Salonu’nda bir araya gelen il müdürleri, belediye başkanları ve kurum başkanları koordinasyonda yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Devam eden ve yapılması planlanan projelerin bedelleri hakkında açıklama yapan Soykan, “İlimizdeki kamu yatırımlarına 2018 yılı ikinci dönem sonu itibariyle baktığımızda; 22 yatırımcı kuruluşun gerçekleştirdiği yatırımların toplam proje bedelleri 5 milyar 736 milyon 595 bin liradır. 2018 yılı ödeneği 807 milyon 887 bin, dönem sonu itibariyle harcama 281 milyon 15 bin liradır. Toplam 459 adet projenin 52’si tamamlanmış, 241’i devam etmekte, 57’si ihale aşamasında, 6’sı hazırlık aşamasında olup, 103 projeye henüz başlanmamıştır. Bu projelerin dönem sonu itibariyle ortalama fiziki gerçekleşme oranı yüzde 59, ortalama nakdi gerçekleşme oranı yüzde 39’dur. Mahalli idarelerimizce ise 122 adet yatırım projesi yürütülmekte olup, bu projelerin toplam bedeli 989 milyon 439 bindir. 2018 yılında bu projelere 646 milyon 404 bin ödenek ayrılmış ve bu ödeneğin 66 milyon 498 bin lirası harcanmıştır. Bu projelerin 16’sı tamamlanmış, 58'i devam etmekte, 11’i ihale aşamasında olup, 37’sine ise başlanmamıştır” dedi. Alpu Kaymakamı Ömer Özbay’ın “Eskişehir Alpu Karayolunun ihalesi yapılmış fakat henüz herhangi bir çalışma yapılmadı. Bu konuda bilgi verir misiniz?” sorusunu yanıtlayan Karayolları Bölge Müdürü Rıza Mucukgil, “Eskişehir Alpu yolu tek yol olarak proje ihalesi yapıldı. Fakat daha sonra yol bölünmüş yol haline geldi. Bu sebeple projemiz A’dan Z’ye değişti. Alt geçitler, üst geçitler, köprüler küçük ve büyük menfezler olmak üzere şu An proje tadilatı devam ediyor. Proje bu noktada” diye konuştu. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ise bütün müracaatlara rağmen ilçeye doğalgazın gelmemesinden dert yandı. ESGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ceyhan da "Han'a doğalgazın gitmesi 20 milyon lira maliyetinde olacak. Bin civarı nüfuslu bir yere o maliyeti yapamıyoruz. 10 bin ila 20 bin nüfuslu yerlere doğalgazı götürebiliyoruz. Devlet buna müsaade ediyor" diyerek Şanlı’ya yanıt verdi. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon
ufuk 10 Temmuz 2018 20:44

Han ilçesine doğalgaz mı gidecek 900 nüfuslu bir yere doğalgaz mı gider . Bırakın eskişehiri Türkiye'de en son doğalgaz gidecek ilçedir.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi