Hassasiyetle götürüyoruz

Videoyu Aç Hassasiyetle  götürüyoruz
A
a

Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret eden Bülent Arınç, “Biz sivillere, Suriye'nin toprak bütünlüğüne zarar vermeden, bir fetih harekatı olarak görmediğimiz, sadece Türkiye'nin güvenliğini amaçlayan bu olayı, bugüne kadar kimsenin açıkça 'şunu yaptınız' diyemeyeceği bir hassasiyetle götürüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti. Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, "Sadece biz değil, bütün Türk halkı, 80 milyonumuz, bütün siyasi partiler, malum parti haricinde el ele gönül gönüle verdiler askerimizin başarısı için gönülden dua ediyorlar, iş birliği yapıyorlar." dedi. Arınç, milli birlik ve beraberliğin en yüksek noktasında bulunulduğunu vurgulayarak, dış politikanın da askeri harekatın da başarıyla devam ettiğini söyledi.
TERÖR YUVALARI DAĞITILACAK
Türkiye'nin hemen güneyinde, Suriye'nin kuzeyindeki terör yuvalarınının dağıtılacağını dile getiren Arınç, şöyle devam etti: "Güvenli bir bölge meydana gelecek. Ülkemizde mülteci veya koruma altında bulunanların hepsinin ülkelerine dönmeleri mümkün olacak. Türkiye kendisine güvenli bir alan tesis etmekte. Terör belasından mümkün oldukça uzak kalacak. 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözü neredeyse son 6 aydan beri sürekli takibimizde olan bir konuydu. Çok büyük hazırlıklar yapıldı. Adeta bir gergef gibi işlendi. Bütün ihtimaller dikkate alındı. Yurt dışından gelen tepkilere de çok aldırış etmeyelim. Bunlar her zaman, herkesin yaptıkları şeylerdir. Ama biz ayağımızı sabit tutuyoruz, kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız da dün zaten AK Parti toplantısında çok güzel ifade ettiler. Bizi eleştirenler önce kendilerine dönüp baksınlar. Biz sivillere, Suriye'nin toprak bütünlüğüne zarar vermeden, bir fetih harekatı olarak görmediğimiz, sadece Türkiye'nin güvenliğini amaçlayan bu olayı, çok şükür bugüne kadar kimsenin açıkça 'şunu yaptınız' diyemeyeceği bir hassasiyetle götürüyoruz." AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi