Hekimler bilgilendi

Okunma: 155
Videoyu Aç Hekimler bilgilendi
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 'Hekimin Hukuki Sorumluluğu' adlı konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Necla Özdemir Konferans Salonu’ndaki etkinliğin açılışında konuşan ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, hekimlikle hukukun kimi zaman yan yana gelebilen kavramlar olduğunu belirterek hukuki sorumluluklar hakkında bilgi edinmenin hekimler için taşıdığı öneme vurgu yaptı. 
Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Kalkan, hekimlerin hukuki düzlemdeki hak ve sorumlulukları üzerinde durdu. Hekime yönelik şiddetin her geçen gün arttığını belirten Kalkan, toplumda her beş kişiden birinin hekime yönelik şiddeti haklı gördüğüne dikkat çekti. Bu durumun hekimleri anksiyeteye sürüklediğini ifade eden Prof. Dr. Erdal Kalkan, hekimliğin güncel durumu, hak kavramı ve dava süreçleri gibi konularda bilgi verdi. Etkinlik ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş'ın Prof. Dr. Erdal Kalkan'a plaket takdim etmesi ile son buldu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi