TARIM FUARI

Her daim sahadayız

Okunma: 110
Videoyu Aç Her daim sahadayız
A
a

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, ES TV’de yayınlanan Vaziyet programının konuğu oldu. Günay, ESGROUP Koordinatörü Ali Baş ve Anadolu Gazetesi Köşe Yazarı Arif Anbar’ın sorularını yanıtladı.

Yerel seçimlerden umutlu olduklarını söyleyen Günay, “15 - 0 diyoruz. Bizim hedefimiz bu. Teşkilatlarımız her daim sahada. AK Parti ile ilgili 24 Haziran’da olumsuz hiçbir şey görmedim. Tam tersi siyasi istikrar sürecince girdik” dedi.
Son sürat sahada olduklarını ifade eden Günay, AK Parti’nin bayramlaşma töreninde Harun Karacan’ın yaptığı açıklama sonrası yaşanan polemikleri değerlendirdi. Günay, “O konunun muhatabı ben değilim. Ama daha sonra Ayşe Kaytan Uçak’la biz daha önceden bir röportaj konusu vardı. Soruya ben de yaşanmış bir şeyin çok küçük bir parçası olarak samimiyetle cevap verdim. Ama orada ne bir isim geçiyor ne bir hedef var. Yani nasıl bu hale geldi ben de anlamadım” dedi. Özellikle Dündar Ünlü için söylediği hiçbir şeyin olmadığını belirten Günay, “Tam tersi yine röportajın içinde şu ana kadar yani geçmişte görev yapmış tüm yöneticilerimize ve il başkanlarımıza teşekkür ediyorum cümlesi var. Bu cümle hiç görülmedi. Bir iki küçük kelime hatta cümle de demiyorum, bu esnetildi, esnetildi. Yorumlar yapıldı, cevaplar verildi” ifadelerini kullandı. “Sayın Dündar Ünlü ile bizim hiçbir şeyimiz yok” diyen Günay, “Bakın orada ben röportaj içinde de söylüyorum dördüncü vekil çıkarmak için bizim hedefimiz oydu. Dördüncü vekil kim? Biz kampanya döneminde Dündar Ünlü’yle simülasyonlarımız üzerinde görüştük, konuştuk, ne kadar yakın olduğumuzu paylaştık. Birlikte çalıştık. Ama o dönemde bir SKM içinde uyumsuzluk vardı. Sadece onu söyledim” şeklinde konuştu.

UMUT BÜYÜK
12 dış ilçeden sorumlu koordinatör milletvekili olarak atanan Günay, yeni alt projeler başlatacaklarını belirterek, “Hep söylüyorum 26’ncı dönemde köy köy gezmek istiyordum. Köy bazında gezmek için vakit olmadı ama 27’nci dönemde bunu yapacağız. Belediye başkanlarımızı da desteğiyle çok güzel bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Sayın Nabi Avcı Odunpazarı İlçemizden Sorumlu Koordinatör Milletvekili, Sayın Harun Karacan da Tepebaşı İlçemizden Sorumlu Koordinatör milletvekili” ifadelerini kullandı. Yerel seçimleri değerlendiren Günay, “Yerel seçimler de umut var. Umut büyük. 15 - 0 diyoruz. Bizim hedefimiz bu. Zaten teşkilatlarımız her daim sahada. AK Parti ile ilgili 24 Haziran’da ben olumsuz hiçbir şey görmedim, hissetmedim. Tam tersi bir siyasi istikrar anlamında bir sürece girdik” dedi.

TABANIMIZ YAKIN
Yerel seçimlerle ilgili herhangi bir anket çalışması yapmadığını söyleyen Günay, “Tabi ki seçim dönemine girerken biz de kampanya politikalarımızı ona göre gerçekleştireceğiz. Biz teşkilat olarak sahadayız. Milletvekilleri olarak sahadayız. Eylül itibariyle ilçe danışma kurullarıyla birlikte bir anlamda yeni döneme başlamış olduk” dedi. AK Parti, MHP ve BBP ittifakıyla ilgili konuşan Günay, “Tabanımız zaten her zaman çok yakın olmuştur, belli hedefler çerçevesinde. 24 Haziran seçimlerinde de Cumhur İttifakı olarak çok güzel bir örnek sergilediğimizi düşünüyorum. Eğer sayın Erdoğan ve sayın Bahçeli böyle bir karar verirse tabi ki bizler buna uyarız. Eskişehir yerelinde de elimizden ne geliyorsa yapmaya her zaman hazır oluruz” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ  MARKALAR
Eskişehir’in İlçeleri Yenilikçi Atılım Platformu’ndaki çalışmalarına değinen Günay, “Çok önemli girişimcilerimiz var ilçelerimizde. Onlara ufak bir dokunuşla, birazcık Ankara’yla olan iletişimlerini kolaylaştırma, projelerine destek verme anlamında; biz o dokunuşları yaptık. Bütün hedefim de buydu. Ve markalar çıktı. Hedefimiz de her ilçeden bir markaydı. Mihalıççık kirazı dedik, şimdi Sorkun çömleğinin endüstriyel hakkını alıyoruz. Bu arada Kuşkonmaz Vadisi marka haline geldi. Mahmudiye’de Atlı Terapi Merkezi’miz büyük bir potansiyel. Türk Dünyası Kültür Başkenti iken yapılmış, şimdi Eğitim Başkentliğinde de onu inşallah daha farklı bir boyuta getirmeyi hedefliyor Bakanımız Nabi Bey. Hepsinin çok farklı değerleri var. Bu hem turizm açısından önemli hem de üretim açısından önemli.. Ben bunu hep söylüyorum eğer yerele destek verilirse belediye başkanlarımızın destek verdiği her proje onlar için büyük bir destek olarak geri döndü” diye konuştu.

BÜYÜK KAZANIM
Şehir Hastanesi’nin Eskişehir için çok büyük bir kazanım olacağını söyleyen Günay, “Gerçekten bir sağlık üssü olacağına inanıyorum. Yılbaşından önce kesinlikle açılacak. Aslında çok fazla da bir gecikme yok. Bu arada Şehir Hastanesi’ni ilk Eskişehir’e kazandıran Bakanımız Sayın Nabi Avcı’dır. Bizler o zaman burada yoktuk. Yani ben milletvekili değildim. İlk, o zamanki Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile yaptığı görüşmeler sonucu şehrimize böyle bir hastane kazandırdılar” dedi. Anadolu Üniversitesi’nin yeni Rektörüyle ilgili konuşan Günay, “Sayın Rektörümüzü ziyaret ettim Bakanımızla birlikte. Çok pozitif, çok enerjik, genç, konulara hakim inanın çok yeni başlamış ama olayların her boyutuna hakim. 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkentliğine giderken 3 üniversitemizle birlikte iş birliği içinde çok büyük bir sinerji oluşacağına inanıyoruz. Gerçekten Eskişehir yeni bir döneme giriyor eğitim için diyebiliriz” ifadelerini kullandı. Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Tuncay Döğeroğlu’nun ilk defa bir kadın rektör atanması hatırlatılınca Günay, “O yüzden de ben çok mutluyum. Zaten kendisiyle görüştük. İnşallah iş birliği yapacağımız çok alan var” dedi.
Haber: AYŞEGÜL HÜMMET
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi