HİÇBİR ADAYA DESTEĞİM YOK

Okunma: 391
Videoyu Aç HİÇBİR ADAYA  DESTEĞİM YOK
A
a

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, “ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir. Herhangi bir adayı desteklediğim iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Milletvekili Harun Karacan’dan Oda seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Bazı adayların kendisi tarafından çıkartıldığı ve desteklendiğine yönelik iddialar olduğunu kaydeden Karacan, “ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir. Herhangi bir adayı desteklediğim iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
Eskişehir ekonomisi üzerinde büyük etkisi olan Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Borsası seçim süreci yaşandığını anımsatan Karacan, seçimlerin ve sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diledi. Karacan, “Eskişehir Ticaret Oda Başkanlığı gibi önemli bir görevi, seçim kazanarak iki kez üstlenmiş ve aynı zamanda üst kuruluş olan TOBB’da uzun süre yönetim kurulu üyeliği dâhil çeşitli görevler yapmış biri olarak, seçim sürecinde ismimin sıkça konuşuluyor olmasını elbette doğal karşılıyorum. Ancak, geçtiğimiz Temmuz ayı içinde, iktidar partisinin Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı gibi son derece önemli bir görevi üstlenmiş olmam, bana Türkiye’de bulunan tüm Sivil toplum Örgütleri ile ilgili yeni görev alanı ve sorumluluklar yüklemiştir. Hal böyleyken özellikle ETO ve ESO seçimlerine yönelik olarak ismimin bazı kişi, grup ve yönetimler tarafından sıklıkla kullanılmaya çalışıldığına şahit oluyorum” dedi.

ÜYELER ETKİ ALTINA LINMAK İSTENİYOR
Karacan, “Siyasete girmem nedeniyle hem Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı hem de TOBB yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığımı, haliyle ETO Başkanlığımın 2’nci dönemimi tamamlama fırsatımın olmadığını, süremi tamamlamak için görevi devralan ekibin icraatlarına herhangi bir müdahalem olmadığı gibi, görevi devralan ekibin de benimle herhangi bir diyalog kurmadığını hatırlatmak isterim. Durum böyleyken, mevcut yönetim adına seçim çalışması yürüten bazı isimlerin, benim, partimizin ve hükümetimizin desteğini aldıkları şeklinde söylemlerde bulunduklarını ve üyeleri etkileme amacı taşıdıklarını duyuyorum. Şu anki konumum, oda seçimlerine müdahil olmanın çok üzerinde bir görev anlayışı ve sorumluluk gerektiriyor” diye konuştu.
Bazı adayların kendisi tarafından çıkartıldığı ve desteklendiğine yönelik iddialar olduğunu kaydeden Karacan, “Bazı aday isimlerinin bizzat benim tarafımdan çıkartılıp desteklendiğine ilişkin, çeşitli çevrelerce kasıtlı olarak ortaya atıldığına şahit oluyorum. Benzeri bir durumun Eskişehir Sanayi Odası seçimlerine yönelik olarak da konuşuluyor olduğunun farkındayım. Her 2 Oda’nın seçim sürecine ilişkin söyleyeceğim tek şey: İsmimin kullanılarak ileri sürülen bu iddiaların tamamının gerçek dışı olduğudur. Ülkenin yönetimini üstlenmiş bir partinin Genel Başkan Yardımcısı olarak bulunduğum konum, Oda seçimlerine müdahil olma uğraşının çok üzerinde bir görev anlayışı ve sorumluluğu gerektirmektedir. ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir. Herhangi bir adayı desteklediğim iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bunun aksini ısrarla söyleyenlerin amacı, ismimi kullanmak suretiyle üyeleri etkileme gayreti içinde olanlardır” ifadelerini kullandı. HM
 
 
1000
icon
Doğa Sever 21 Eylül 2017 13:23

Eskişehir Bilişim ve Turizm Kümelenmesini oluşturacak olan aday , kazanır inşallah!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi