Hisarcık Emniyet Personeline Yangın Söndürme Eğitimi

Videoyu Aç Hisarcık Emniyet Personeline Yangın Söndürme Eğitimi
A
a

Hisarcık Emniyet Personeline Yangın Söndürme Eğitimi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi İlçe Emniyet Amirliği personeline itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürme eğitimi verilerek tatbikat yapıldı.
Hisarcık Belediyesi İtfaiye Birim Sorumlusu Ali Köse tarafından emniyet personeline yangına müdahale şekilleri konusunda uygulamalı eğitim verildi. Eğitimde yangın söndürmede kullanılan maddeler, malzemeler ve cihazlar tanıtıldı. Yangına müdahale teknikleri tatbiki olarak gösterildi. Daha sonra gerçekleştirilen tatbikat ile teorikte öğrenilen bilgiler pratiğe döküldü.
Kurumlarında muhtemel çıkabilecek yangın tehlikesine karşı önceden hazırlıklı olmak istediklerini belirten İlçe Emniyet Amir Vekili Erdem Metin, “Yangın esnasında olası can ve mal kaybını asgariye indirmek amacıyla alınacak gerekli yangın önleme ve söndürme usulleri, acil eylem planlarının uygulanması, binadan tahliye işlemlerinin gerçekleştirilmesi, personel kurtarma tekniklerini bu işlemlere ait kuralları belirlemek amacıyla personele eğitim vererek, akabinde tatbikat gerçekleştirdik. Katkılarından dolayı Hisarcık Belediyesi İtfaiye Ekiplerine çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi