HiZMET EDENLERi UNUTMAYACAĞIZ

Okunma: 265
Videoyu Aç HiZMET EDENLERi UNUTMAYACAĞIZ
A
a

Odunpazarı Belediyesi 71 Evler Mahallesinde bulunan Aydın Arat Halk Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Herkesin hizmetinin karşılığını vermek zorundayız” dedi.Eskişehir eski belediye başkanlarından Aydın Arat’ın adının verildiği Halk Merkezi’nin açılışına CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Sinan Özkar, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Demokrat Pati Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Odunpazarı Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Aydın Arat’ın ailesi, Odunpazarı Belediyesi eski başkanlarından Ayhan Boyer, 71 Evler Mahallesi Muhtarı Emir Dişbudak ile çok sayıda vatandaş katıldı.
‘ESKİŞEHİRLİLİK BORCUMUZ’
Açılışta konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Aydın Arat’a yakışır bir Halk Merkezi yapmak istediklerini söyledi. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Her kim Eskişehir’e bir çivi çakmış ise onun adını Eskişehir’in bir yerlerinde yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. Ve hiçbir komplekse kapılmadan, Anavatan Partili Belediye Başkanının da, Doğruyol Partili Belediye Başkanının da, Cumhuriyet Halk Partili ya da SHP’li Belediye Başkanının da adını Eskişehir’in değişik mahallelerine vermekten korkmayız. Bu bizim insanlık, demokratlık borcumuzdur ve Eskişehirlilik borcumuzdur. Sayın Aydın Arat ile tanışmadım, onunla oturup sohbet etmedim, ama onun hizmetlerini inkar edemeyiz, inkar da ettirmeyiz. Dolayısıyla 71 Evler Mahallesi Eskişehir’in bundan sonra en çok gelişecek mahallesidir.”
‘AYNI FELSEFEYİ GÖRÜYORUM’
Aydın Arat’ın eşi Ayfer Arat da konuşma yapan bir diğer isim oldu. Aydın Arat’ın 1994 yılında belediye başkanı olduğunda hedefinin Eskişehir’i büyükşehir yapmak olduğunu söyleyen Ayfer Arat, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Eserleri yaşıyor, eserleri sizlerin. Hizmet ederken bir şeye çok özen gösterirdi. Şimdi aynı felsefeyi Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’ta da görüyorum.”
Açılış konuşmalarının ardından, 71 Evler Aydın Arat Halk Merkezi’nin açılışı yapıldı. Aydın Arat’ın eşi Ayfer Arat ve ailesi ile halk merkezini gezen Başkan Kurt, vatandaşlarla da sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Başkan Kurt daha sonra Aydın Arat Halk Merkezi önünde Arat’ın ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi