Hizmete sorunlu başladı

Videoyu Aç Hizmete sorunlu başladı
A
a

Şehir Hastanesi’nde malzemelerin eksikliğinden kaynaklı ameliyatların ertelendiğini söyleyen CHP İl Başkanı Rabia Akman, “Hayati risk taşıyan hastalar tetkikler için saatlerce bekletiliyor. Tetkik sonuçlarının görüntü̈ kalitesi kötü olduğundan hastalar defalarca radyasyona maruz kalıyor” dedi.

CHP İl Başkanı Rabia Akman, Şehir Hastanesi ile ilgili açıklama yaptı. Hastanenin hizmete sorunlu bir şekilde başladığını belirten Akman, “Eskişehir Şehir Hastanesi’nde, tetkiklerdeki hatalar nedeniyle hastalar fazladan radyasyon alıyor. Malzeme olmadığı için ameliyatlar erteleniyor. Şehir Hastanesi’nde görevli hekimler, yaşanan sorunları anlattı. Hekimler tomografi çekimi için gönderilen hastaların saatlerce bekletildiğini anlatıyor. Eskişehir Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi’ne taşınmadan önce deneyimli teknisyenler aracılığı ile iş aksamıyordu. Şimdi ise tomografi çekimi için gönderdiğimizde hasta saatlerce bekletildiğini söylüyor. Tomografi sonucu için de saatlerce bekliyoruz. Gelen sonuçta dikkat edilmesi gereken birçok hususun gözden kaçtığı görülüyor. Hastanın çekim esnasındaki pozisyonu dahi doğru ayarlanmamış oluyor. Gelen sonuçlar kalitesiz, eksik ya da hatalı olduğu için hasta tekrar tomografi çekimine yönlendiriliyor. Hasta fazladan radyasyona maruz bırakılıyor” diye konuştu.
HASTANEDE KARGAŞA BÜYÜK
Akman, hekimlerin kendilerine verdikleri bilgilere göre ‘talimat’ ile bütün ambulansların Şehir Hastanesi’ne yönlendirildiğini öğrendiklerini söyleyerek, “Acil serviste büyük bir kargaşa yaşanıyor. Hasta ameliyata alınacak olduğunda ise malzeme eksikliği sebebiyle acil olmayan ameliyatlar erteleniyor. Hastanede çalışan yardımcı personel deneyimsiz olduğunda hastanın hastaneye yatış işlemi 3-4 saatte tamamlanamıyor. Hastanın nasıl taşınacağı, yatağın değiştirilmesi, hastanın servise taşınışı gibi prosedürler dahi yapılamıyor” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi