HÜKÜMET DESTEKLESİN

Videoyu Aç HÜKÜMET DESTEKLESİN
A
a

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 21 bin kişi artarak 4 milyon 157 bin kişi oldu. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Eskişehirliler, hükümetin daha fazla destek vermesi gerektiğini belirtti.

İbrahim Ok: Ülkede ekonomik kriz var bundan dolayı pek çok kişinin iş aradığını biliyorum. Çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Büyük ihtimal 10-11’inci ay itibariyle düzene girmeye başlayacak.
Kemal Kula: İşsizlik, parasızlık, garibanlık sürekli artıyor. Hükümetin önlem alması gereken konuların başında geliyor ama bu konuya ilgisizler nedense. Biz de vatandaş olarak tepki gösteremiyoruz.
Kadir Gülle: İşsizliğin artması normal çünkü iş sahaları azaldı, hayat zorlaştı. Yeni fabrikaların açılmamasından dolayı sıkıntılar yaşanıyor. Üniversite öğrencisi mezun oluyor ama iş bulamıyor.
Mustafa Utku: İşsizlik gerçekten zor. İlerleyen süreçte çözülebileceğini düşünüyorum. İstihdama yönelik hamleler yapılmalı. Yeni fabrikalar kurulmalı daha fazla yatırım yapılmalı.
Yasin Demirlenk: Gerçek işsizlik rakamlarının TÜİK oranlarına göre daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Üniversite öğrencilerinin 3’ünden 1’i işsiz. Hükümet işletmeleri desteklemeli.
Oktay Köycü: Yurtdışında yaşadığım için pek bir şey söyleyemeyeceğim. Devlet ne kadar milletine hizmet verirse, iş sahası açarsa işsizlik o kadar azalır. Şu anda da sanki bunlar pek olmuyor gibi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi